Sazka eLEAGUE Dota 2 Článek

SOUHRN: Mistrem Sazka eLEAGUE v Dotě 2 se po třaskavém finále stala eSuba!

maa
11. 10. 2020 22:00 Sdílej:

PLAY OFF DOTA 2 | Druhý split Sazky eLEAGUE zná svého mistra! Po neskutečném finále, které bylo na plných pět zápasů si hráči CZC.eSuby ve vyrovnaném souboji poradili s Hippomaniacs a na druhý pokus finále ovládli. Vybojovali 100 tisíc korun.

Výsledky play off:

ČTVRTFINÁLE

Inaequalis Rozbíječi - GO GAME DOGS 2:0

První čtvrtfinále ovládli Inaequalis Rozbíječi v nejkratším možném čase. Předvedli naprosto perfektní výkony v obou zápasech. Ač to v tom druhém měli v první polovině nahnuté, nafarmený Slawee s Anti Magem dokázal utkání zvrátit na svou stranu. Rozbíječi se v semifinále utkají s eSubou, Dogs zítra čeká zápas o páté místo. 

Lutea - Lidovej Gaming 2:1

Druhé čtvrtfinále přineslo celou řadu nečekaných zvratů a napínavých bitev. První vzájemný zápas zcela s přehledem vyhrál tým Lidovej Gaming, poslední krůček k postupu do semifinále však už nezvládl. Lutea nejdřív fantastickým výkonem sérii srovnala a v rozhodujícím zápase svého soupeře absolutně k ničemu nepustila a brzy ho zničila. 

SEMIFINÁLE

eSuba - Inaequalis Rozbíječi 2:1

Známe prvního finalistu! V naprosto vyrovnané a parádní bitvě mezi eSubou a Inaequalis Rozbíječi se mohl radovat jen jeden. Hned v prvním zápase Rozbíječi ukázali, že v lize rozhodně nejsou pouze do počtu. Favorizovanou eSubu úplně zničili a dostali vedení na svou stranu. Druhý zápas už byl o něco vyrovnanější, Rozbíječům se však nepodařilo uhlídat přefarmeného Digiho, který s Medusou dokázal sérii vyrovnat. Do rozhodujícího zápasu nahradil v eSubě Breezyho BOOM, díky kterému měla eSuba cestu do finále o něco lehčí.

Hippomaniacs - Lutea 2:0

Jednoznačná série. Hippomaniacs ukázali, že zkušenosti dělají hodně. Nenechali se zaskočit vůbec žádným soupeřovým krokem a ukázali, že jsou favority zaslouženě. S Luteou převedli skvělý výkon a do finále postoupili v nejkratším možném čase. Lutea si zahraje s Rozbíječi o třetí místo.

O PÁTÉ MÍSTO

GO GAME Dogs - Lidovej Gaming 2:0

GO GAME Dogs jsou v pořádné formě, Lidovej Gaming o tu svou naopak přišel v nejhorší možnou chvíli. Dogs v zápase o páté místo naprosto dominovali a hráči Lidového Gamingu nedokázali přijít na recept, jak jim odolávat. Dogs tak končí ve druhém splitu Sazky eLEAGUE na pátém místě, LG na šestém.

O TŘETÍ MÍSTO

Lutea - Inaequalis Rozbíječi 2:0

Lutea na poslední chvíli přišla s naprosto precizní formou. Ač byla v utkání s Rozbíječi mírným outsiderem, v zápasech to tak rozhodně nevypadalo. Sebevědomý tým plnil přesně své úkoly a Rozbíječům nedal nejmenší šanci na výhru. 

FINÁLE

eSuba - Hippomaniacs 3:2

Druhý split Sazky eLEAGUE zná své mistry. Finálová série nabídla divákům neskutečně napínavou bitvu. Hned v prvním zápase předvedli Hippomaniacs naprosto špičkový návrat do předem ztracené hry a vybojovali na svou stranu první cenný bod. Jenže eSuba se nedala. Týmové boje přelévaly zápasy z jedné strany na druhou a o vítězi druhého splitu musel rozhodnout až rozhodující pátý zápas. V něm ale eSuba nenechala nic náhodě. Vrátila Hippomaniacs porážku z finále prvního splitu (tehdy tři z pěti hráčů Hippomaniacs hráli za tým Sampi) a stala se šampionem. Navíc vybojovala prizepool v hodnotě 100 tisíc korun, vicemistr bere polovinu. "Samozřejmě jsme mega happy, že jsme to zvládli. Už několikrát jsme byli ve různých finále proti Hippomaniacs a zatím nás vždy porazili. Jsme rádi, že jsme ten lose streak konečně překonali. Byla to těsná bo5, klidně mohli 3:2 vyhrát oni. Dnes jsme ale byli lepší tým a myslím, že jsme to i ukázali," zhodnotil sérii těsně po skončení Ade.