Sazka eLEAGUE Dota 2 Článek

Ninjas in Pyjamas opouští Dotu. Saberlight a Supream jsou bez organizace

Michal Mašika
1. 12. 2020 10:06 Sdílej:

Veleznámá evropská organizace Ninjas in Pyjamas, kterou v posledních měsících reprezentovali i dva čeští hráči, ukončuje své působení na Dota 2 scéně.

V dubnu tohoto roku obnovila multigamingová organizace Ninjas in Pyjamas svou Dota 2 sekci. Tehdy NiP přijali celý nadějný tým Chicken Fighters s Jonášem „Saberlight“ Volkem a Ondřejem „Supream“ Štarhou. Akvizici si vysloužili hlavně díky čtvrtému místu na ESL One Los Angeles Online: EU/CIS, náhradním turnaji za americký Major.

Organizace nejspíše očekávala podobné výsledky i nadále, bohužel výkonnost týmu šla postupně dolů. V červenci za nejasných okolností odešel z týmu kapitán Sonneiko a od té doby to šlo s NiP z kopce. Náznak naděje přišel až v říjnu s novým kapitánem Mishou. Tým se poprvé pod organizací NiP umístil „na bedně“ v turnaji BTS Pro Series S3: EU/CIS. Od té doby se celku opět nedařilo, což dokazují smíšené výsledky ve druhé divizi EPIC League.

SaberLight je nyní bez organizace • Foto Beyond The Summir

Detaily o propuštění Dota 2 sekce prozdradil výkonný ředitel organizace Jonas Gundrsen:

„Tento rok ještě více znestabilnil už tak nestabilní ekosystém. S odkladem DPC a The International na neurčito, se naše finanční situace stala nestabilní. V Evropě vidíme velkou konkurenci, je tedy těžší s ní držet krok. Na druhé straně se nám snižují výnosy.

Ninjas in Pyjamas je jedním z nejikoničtějších týmů na světě - soutěžení o největší trofeje je hlavní částí naší DNA. To však není v Evropě za současných podmínek možné. Proto jsme se rozhodli ukončit své působení na evropské Dota 2 scéně v současné podobě a úplně změnit strategii a region.

Velké poděkování patří našim hráčům, kteří tvrdě pracovali na zlepšení a naše plány vzali pozitivně. Je to neuvěřitelně talentovaná skupina hráčů, která to určitě dotáhne daleko. Přeji jim hodně štěstí.“

Hráči podle dosavadních dostupných informací stále drží spolu a i nadále je uvidíme hrát ve druhé divizi EPIC League.

Související články