klice-k-vitezstvi-v-5-kole-sazka-eleague-jak-dopadne-souboj-na-spodku-tabulky
Sazka eLEAGUE Dota 2 Novinky

Klíče k vítězství v 5. kole Sazka eLeague – jak dopadne souboj na spodku tabulky?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
18. 9. 2020 13:45 Sdílej:

Většina podobných článků se týká favoritů či černých koní jednotlivých soutěží. Dnes uděláme výjimku, jelikož zápas na dně tabulky může rozhodnout o osudu obou týmů.

Ať se bavíme o týmu Young nebo Brute, ani v jednom případě jsme od nich nečekali takovéto výsledky. Momentálně mají oba celky skóre 0-4 a nacházejí se na nejhlubším dně průběžné tabulky.

Jejich vzájemný zápas jednomu z nich pomůže odrazit se ode dna, druhému to však ještě zmenší naději na setrvání v lize.

Ani o jednom z týmů se nedá říci, že by hrál vyloženě špatně. Oba ve druhém splitu předvedly dobré výkony, ale na nejvyšší českou soutěž bohužel „dobrý“ výkon nestačí.

Ve třetím kole se blýskl Surlovec z Young. Chvíli to vypadalo, že díky svým precizním rotacím zvládne svému týmu bez problému oba zápasy vyhrát. Občasná nedorozumění a pár větších chyb je dostaly do velmi nevýhodných situací, ze kterých nebylo úniku.

I Brute hráli obstojně, hry si ale často komplikují ještě předtím, než začnou. Několikrát se jim stalo, že je soupeř drtivě porazil už v draftu. S nesprávnými hrdiny se soupeři na takto vysoké úrovni poráží jen těžko a Brute tak zůstali bez bodu. Zaměřit by se měli právě na výběr hrdinů, aby si zápasy neprohrávali předem.

Utkání Young a Brute začne v sobotu ve 13:00 a bude to pravděpodobně nejnapínavější zápas kola. Vítěz si zachová reálnou naději na udržení v lize a poražený už víceméně jen matematickou. Bojovat se tedy bude o hodně.

Související články