Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Změna na světovém trůnu! Bitva mezi NAVI a Astralis pokračuje

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
16. 2. 2021 14:29 Sdílej:

Tohle nám chybělo! Bitva dvou obřích týmů o postavení na úplném vrcholu světového žebříčku, to si nechá každý fanoušek CS:GO líbit. A na obzoru je jeden z vrcholů sezóny, IEM Katowice, kde se bude hrát o další důležité body a slušnou peněžní odměnu.

Od roku 2018 jde snad o největší rivalitu na světové scéně Counter-Strike: Global Offensive. V drtivé většině případů na trůnu vysedávali Dánové, východoevropská skvadra si však v roce 2021 výrazně říká o slovo.

NAVI nejdříve jasně ovládli finále Blast Premier Global Final, nyní, v posledním vydání světového žebříčku HLTV.org, vystoupali na úplný vrchol. A z něj se rozhodně nebudou chtít jen tak poroučet.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak bude vypadat kvalifikace na IEM Katowice? O postup budou hrát i mousesports či Fnatic

Neexistuje snad lepší turnaj, na kterém by mohli svou momentální pozici potvrdit, než právě IEM Katowice. Poslední ročník před vyprázdněnou Spodek Arenou zvládli Natus Vincere na jedničku, letos si v onlinovém prostředí budou chtít dojít pro druhý polský triumf v řadě.

Hned ve skupinové fázi se NAVI potkají s několika giganty. K Vitality, FURIA a FaZe Clan se připojí čtveřice nejlepších z právě probíhajícího Play-In turnaje, kde o postup bojují takové celky jako BIG, Virtus. Pro či Team Liquid. Od začátku tak budou muset Natus Vincere hrát ve své nejlepší formě.

O nic jednodušší nebude skupina A v čele se dvěma špičkovými dánskými celky. Astralis a Heroic se o tři postupová místo poperou mimojiné s G2 Esports nebo Evil Geniuses.

Turnaj začíná ve čtvrtek 18. února, finále se pak odehraje v neděli 28. února.