Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

Zemětřesení ve FaZe! NiKo odchází do G2, YNk končí na pozici kouče

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
28. 10. 2020 18:25 Sdílej:

Očekávaný přestup Nikoly "NiKo" Kovače za bratrancem Nemanjou "huNter-" Kovačem se stal skutečností. FaZe kromě své největší hvězdy přichází také o kouče Janka "YNk" Paunoviće.

Bývalý moderátor CS:GO se k FaZe připojil na začátku roku 2019. Fanoušci často zpochybňovali jeho trenérské schopnosti a abilitu se adaptovat. Výsledky týmu nebyly nijak slavné, za celé působení srbského trenéra FaZe zvítězili dvakrát na Blast turnaji a jednou ovládli IEM New York online. 

„Tým se dlouho dobu potýkal s opakujícími se problémy, které jsem se snažil ze všech sil vyřešit, bohužel neúspěšně,“ komentuje svůj odchod YNk.

Pravděpodobně se tak v dalším turnaji dočkáme comebacku Olofa „olofmeister“ Kajbjera, který by měl být součástí sestavy FaZe minimálně na Blast Fall.

Olof "olofmeister" Kajbjer • Foto dailyesports.gg

NiKo vyhrál s FaZe deset velkých světových turnajů, na šesti byl vyhlášen MVP. Nejlepším výsledkem na Majoru bylo druhé místo z Bostonu.

Předpokládalo se, že hráčem, který G2 opustí, bude François „ AmaNEk “ Delaunay. Tuto možnost však G2 Esports ve svém prohlášení zamítlo a bude pracovat s šestičlenným kádrem.

„V průběhu dalších týdnů budeme sledovat progres týmu a rozhodovat ideální sestavu na každý zápas,“ vyjádřila se organizace.

Související články