Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

Z poslední příčky do finále aneb příběh Enterprise v druhém splitu

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
19. 10. 2020 18:30 Sdílej:

První kolo. Očekávání bylo veliké. Nová organizace, parádní bootcamp za sebou a Brute před sebou. Enterprise vstupovalo do druhého splitu Sazka eLEAGUE CS:GO s jasným cílem: Top 2. Jenže začátek měl daleko od ideálu.

Zápas proti Brute Enterprise nezvládli. Vše, co se pokazit mohlo, se pokazilo. Příliš se toho nezlepšilo ani ve druhém kole proti Entropiq, kde se po těsném Dustu Enterprise složili a na Infernu zvládli uhrát pouhá dvě kola. 

Po dvou zápasech byli Enterprise na posledním místě, nezískali jediný bod. Další je čekal jeden z nejlepších týmů počátku letního splitu: Dark Tigers.

„Neměli jsme ani šanci vystřelit.“ To byla slova Martina „MAXX.“ Smolára po prohře DTG ve třetím kole proti Enterprise. V čele s Matějem „twist“ Petrášem si EP došli pro první výhru, která překvapila nejednoho fanouška. Obě mapy totiž byly naprosto jednoznačné a Enterprise všem připomněli, proč v prvním splitu v barvách Gunrunners skončili v základní části na druhém místě.

Bára Dvorská s hráči Enterprise • Foto Sazka eLEAGUE

Ani v dalším kole Enterprise nepředvedli špatný výkon. S první eSubou uhráli solidní remízu, stejný výsledek se jim podařil i proti Sampi.

Velice důležitý mač přišel v šestém kole, kdy zástupci slovenské organizace narazili na eEriness.MARVO. Jediný přijatelný výsledek? Vítězství.

Overpass? 16:7. Mirage? 16:9. 8 bodů po šesti zápasech znamenalo jistotu play off. Výsledek zápasu se Sinners v posledním kole (0:2) tak nic neměnil. 

Enterprise při prvním kole Sazka eLEAGUE • Foto Jiří Novák/Sazka eLEAGUE

Ve čtvrtfinále šli Enterprise na Sampi. V základní části se celky rozešly nerozhodně, v posledních týdnech však Sampi vypadali jako jasný Top 3 tým na česko-slovenské scéně, zatímco Enterprise se tolik nedařilo. 

Pauza od posledního kola však Enterprise prospěla. Do čtvrtfinále vstoupili jako úplně nový tým.

Herní styl Enterprise se naprosto lišil od toho, na co jsme od nich byli zvyklí. Velký podíl na přeměně Enterprise má Robert „mgnt“ Zemko, bratr Tomáše „system“ Zemka, IGL týmu.

Sampi na „nové“ Enterprise nestačili. Na Infernu, rozhodující mapě celé série, to borcům parádně střílelo a své soupeře ze Sampi k ničemu nepustili. Po zklamání v základní části přišlo překvapení v play off a střelci byli zpět v Top 4.

Enterprise při prvním kole Sazka eLEAGUE • Foto Jiří Novák/Sazka eLEAGUE

Semifinálovým soupeřem byla eSuba. Dvojky na česko-slovenské scéně měli jasný cíl: postoupit do finále, porazit Sinners a dojít si pro 500 000 Kč. Jenže Enterprise byli nad jejich síly.

Po výhře Enterprise v prodloužení na Miragi přišla demolice na Vertigu. Esuba svého soupeře pustila k pouhým třem kolům, na Inferno tak šli zástupci „modré krve“ jako favorit. 

Stejně jako proti Sampi, Enterprise se na Infernu dařilo. Vyhrané clutch situace, parádní teamplay a klidná hlava. To vše pomohlo EP k tomu, aby vyřadili jednoho z favoritů a postoupili do finále.

Sinners. Králové CZ/SK CS:GO scény. Finálový soupeř Enterprise. Favorit byl jasný. Enterprise ale ukázali, že není radno je podceňovat. To se potvrdilo hned v prvním kole na první mapě Nuke.

David „forsyy“ Bílý vyhrál 1v3 clutch a první pistolkové kolo poslední série druhého splitu Sazka eLEAGUE.

Enterprise byli vyrovnaným soupeřem Sinners. Borci dokonce vedli 13:9 a jen tři kola je dělila od prvního bodu. 

Jenže Sinners přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, vyhráli 7 kol v řadě a na Inferno šli ve vedení 1:0. Na druhé mapě byl průběh jednoznačný, Sinners měli zápas po celou dobu pod kontrolou a na Overpass šli se dvěma matchpointy.
 

Matěj "twist" Petráš • Foto Jiří Novák/Sazka eLEAGUE

Začátek třetí mapy se Sinners vydařil na jedničku. Vedení 10:2 na teroristické straně vypadalo velice slibně a fanoušci Sinners začali slavit.

Enterprise se však nevzdávají. Do konce poloviny získali další tři kola, vyhráli pistolkové kolo a zničehonic byli pouhá dvě kola za svými soupeři. 

Mašina Sinners se rychle vzpamatovala a stav 15:9 znamenal hned šest matchpointů. Liberecká organizace byla jediné kolo od výhry půl milionu. Drama však nebylo u konce.

Další čtyři kola šla ve prospěch Enterprise. Sinners měli za stavu 15:13 pouhé Deagly a prodloužení se neúprosně blížilo. Jenže to by nesměl v cestě stát Sebastian „beastik“ Daňo.

Čtyři přesné rány, čtyři hlavy, čtyři killy. V 1v1 situaci si pak bez problémů poradil Jindřich „ZEDKO“ Chyba a Sinners mohli slavit.

„Rozhodně jsme spokojení,“ nechal se slyšet Dávid „xperrience“ Červenec po finále. Druhé místo, 100 000 Kč. Cíl splněn. 

Příběh Enterprise byl krásným doplněním parádního druhého splitu Sazka eLEAGUE CS:GO a my se už nyní těšíme na to, co nám týmy předvedou v dalším roce.

Související články