Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

Xyp9x a gla1ve jsou zpět! Začne dánský gigant Astralis po pauze v plné síle?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
5. 8. 2020 12:30 Sdílej:

Dánští Astralis v posledních měsících prošli mnohými změnami. Vše začalo kontraktem s Patrickem "es3tag" Hansenem. 24letý dánský profesionál se domluvil s Astralis, že se k nim po vypršení smlouvy s Heroic připojí. V květnu pak z aktivní sestavy kvůli zdravotním problémům odešly dvě hvězdy: Lukas "gla1ve" Rossander a Andreas "Xyp9x" Højsleth.

Oba hráči podle svých vlastních slov bojovali se stresem a vyhořením. Od začátku jejich pauzy uběhly necelé tři měsíce a oba se podle svých sociálních sítí vrátili k CS:GO. 

K již zmiňovanému Es3tagovi a trojici Magisk, dev1ce, dupreeh se připojil minulý týden Lucas "Bubzkji" Andersen. Ten opustil MAD Lions a v budoucnu by měl být součástí vícečlenné sestavy Astralis. 

Ti nejsou v roce 2020 tak suverénní jako na konci minulého roku, zejména pak poslední dva turnaje jim nevyšly podle představ nejúspěšnějšího celku v dějinách Counter-Strike: Global Offensive.

Na Blast Premier: Spring 2020 European Showdown jen těsně postoupili ze skupiny, když jejich jediná výhra přišla proti portugalským sAw. Hned v prvním kole play off je pak vyřadili mousesports.

Podobně probíhal turnaj DreamHack Masters Spring, kde Dány poslalo druhé místo ve skupině do Lower Bracketu. V něm hned na poprvé kapitulovali proti Ninjas in Pyjamas.

Neúspěchy poslaly Astralis na jedenácté místo světového žebříčku, nejnižší umístění od listopadu roku 2016.

Nyní se borci společně se svým koučem Dannym "zonic" Sørensenem vydali na bootcamp, jehož součástí bohužel nejsou ani jeden z navrátilců.

Prvním turnajem po letních prázdninách bude pro Astralis a většinu top evropských týmů ESL One Cologne. To se bohužel muselo přesunout online a rozdělit do regionálních soutěží. 

Doufejme, že po dlouhé pauze uvidíme parádní CS:GO a silné Astralis, jejichž součástí zatím nebudou Xyp9x s gla1vem.

Související články