Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Vlk z Wall Street je zpět. STYKO vítá v nové organizaci bývalého parťáka

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
27. 1. 2021 10:58 Sdílej:

Martin „STYKO“ Styk se sotva stačil seznámit s organizací FunPlus Phoenix a už vítá v černo-červené nového spoluhráče. Nebo spíš starého? Pátým článkem FPX se totiž stává Chris „chrisJ“ de Jong, který do týmu přichází na hostování z mousesports, organizace, v níž se rok a půl pral o tituly po boku slovenského střelce.

„The Wolf of Wall Street gets an ace!“ Tak zní hláška, která se zapsala do memoárů Counter-Strike: Global Offensive. Ace ve finále ESL One New York patří mezi desítky památných akcí, jejichž hlavním aktérem byl Chris „chrisJ“ de Jong v dresu mousesports.

S dvěma krátkými přestávkami byl legendární Nizozemec součástí německé organizace více než sedm let. S týmem zažil roky půstu, prvního opravdu velké triumfu se dočkal až na ESG Tour Mykonos, celé čtyři roky po svém prvním špílu v červeném dresu.

Nyní, po 2655 dnech, obléká chrisJ nové barvy. Své síly spojil s bývalou sestavou GODSENT, která teprve před několika dny přešla pod FunPlus Phoenix, organizaci světově známou především díky působení v League of Legends.

30letý veterán, který se zhostí role in-game leadera, v týmu zaplňuje díru vzniklou v listopadu odchodem Kevina „kRYSTAL“ Amenda. Zkouškovým obdobím neprošel úspěšně ani Luka „emi“ Vuković, s nímž se GODSENT probojovali mezi nejlepší čtyřku na DreamHack Masters Winter.

První zkouškou nového celku bude DreamHack Open January, kde se ve skupině A utkají s BIG, Evil Geniuses a HellRaisers.

Současná sestava FunPlus Phoenix CS:GO:
Pavle „ Maden “ Bošković  
Martin „ STYKO “ Styk
Jesse „ zehN “ Linjala   
Asger „ Farlig “ Jensen
Chris „ chrisJ “ de Jong

Související články