Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

VIDEO: Skoro jako Stanley Cup! Sinners převzali trofej a prsteny pro vítěze SEL

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
21. 10. 2020 18:07 Sdílej:

Trofej a stříbrné prsteny už mají své majitele. Sinners, čerstvý mistr největší esportové česko-slovenské ligy Sazka eLEAGUE CS:GO, si převzal ocenění. Navrch na jejich konto putuje obří suma 500 000 korun! 

„Tak to je paráda,“ neskrýval nadšení šéf týmu Sinners Moritz Straube při pohledu na pohár a prsteny pro vítěze Sazka eLEAGUE. „Skoro jako Stanley Cup,“ přidal se Max Euler, generální manažer liberecké organizace.

Společně s nimi si pro pohár přijeli do studia také dva z hlavních aktérů nedělního finále: Jindřich „ZEDKO“ Chyba a Hubert „CaNNiE“ Ludwig. „Líbí se mi to. Super nápad!“ usmíval se Ludwig s prstenem na ruce.

Tradici známou především z amerických sportů nyní rozšiřuje Sazka eLEAGUE do esportu. Hráči hodnotili pozitivně nejen šperky, ale také průběh celé ligy.

„Užil jsem si celou základní část i závěrečné finále,“ pochvaloval si Ludwig. „Očekával jsem, že ve finále bude někdo jiný, nakonec skončili na třetím místě, nebudu ale jmenovat,” rýpl si do rivala sniper české-slovenské CS:GO jedničky, která si v play off jednoznačně poradila nejprve s Brute a ve finále přehrála překvapení sezony Enterprise. 

„Musím soupeře vyzdvihnout. Hrají velice dobře a mají dobře našlápnuto k tomu, aby u nás byli týmem číslo dva,“ chválil finálového soupeře Ludwig a zároveň dal jasně najevo, že pozice jedničky se Sinners vzdávat nehodlají. 

To koneckonců potvrdil také Straube, CEO mistrů. I přes rapidně se zvyšující úroveň česko-slovenské CS:GO scény věří, že Sinners budou vládnout dál. „Věřím tomu, že to zase vyhrajeme. Naši organizaci teď ale čeká zajímavé období. Začíná sezona přestupů a uvidíme, zda náš tým zůstane pohromadě,“ nastínil Straube možnost překvapivých změn v táboře českého mistra. Talent je mezi Sinners obrovský a dle všeho si parádních výkonů českých střelců všimli také evropské esportové organizace.

„Doufám, že se tady objeví víc full time týmů a budeme se společně posouvat. Talent je u nás obří, hráči si to zaslouží, aby mohli hrát Counter-Strike naplno,“ komentoval Straube posun českého esportu.

Další split Sazka eLEAGUE CS:GO začne na jaře příštího roku. Udrží do té doby Sinners vítěznou sestavu? Budou dál vládnout česko-slovenskému CS:GO?

Související články