Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Valve přichází s obří změnou v pravidlech! Jamppi i VSM jsou volní

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
15. 4. 2021 19:35 Sdílej:

Do 15. dubna 2021 platilo v CS:GO jedno pravidlo. Dostali jste někdy na jednom ze svých účtů VAC ban? Cesta na Major je pro vás uzavřená. Elias „Jamppi“ Olkkonen se už vyrovnal s tím, že na Major se nepodívá, v podobné situaci stál i Vinicius „v$m“ Moreira. Jenže všechno se nyní mění.

„Do dnešního dne se hráči, kteří ve svém životě dostali na jednom ze svých účtů VAC ban, nemohli zúčastnit turnajů sponzorovaných Valve,“ stojí v oficiálním prohlášení Valve. To už ale po dnešním updatu platit nebude. „VAC ban nyní diskvalifikuje hráče z Valve eventů pouze pokud byl obdržen před více než pěti lety nebo kdykoliv po hráčově první účasti na Major eventu,“ vysvětluje Valve změnu v pravidlech.

To je skvělá zpráva především pro již zmíněného Vinicia „v$m“ Moreiru. Hnutí „FREE VSM“ zaplavilo všechny sociální sítě, především pak oficiální Twitter CS:GO. Brazilci právem požadovali odpuštění pro svého oblíbence, který svůj ban dostal ve věku třinácti let.

Dnešek tak bude pro svět Counter-Striku ve znamení brazilské radosti. O něco hůř je na tom Fin Elias „Jamppi“ Olkkonen. Ten se s Valve dlouhé měsíce soudil. Neúspěšně. Svůj boj nakonec vzdal a teprve před necelými dvěma měsíci ukončil CS:GO kariéru a přešel na Valorant.

Valve zdůrazňuje, že tato změna se týká pouze hráčů s VAC banem, pravidla ohledně ostatních prohřešků zůstávají nezměněna. Bývalý celek iBUYPOWER se tak unbanu nedočkal.