Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Sunny opouští po roce a půl ENCE, do dalšího týmu půjde s Flushou

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
20. 2. 2021 09:45 Sdílej:

Utrpení Miikka „suNny“ Kemppiho je u konce. Hráč, který s velkou slávou přicházel v srpnu roku 2019 do ENCE, nyní definitvně tým opustil a chystá se na novou profesionální etapu. Do té by měl podle nejnovějších informací vstoupit s Robinem „flusha“ Rönnquistem.

Finská organizace a Miikka „suNny“ Kemppi se vzájemně domluvili na ukončení Finova kontraktu. Stalo se tak poté, co byl Sunny na konci roku 2020 posazen na lavičku a ENCE po měsíci oznámili novou mezinárodní sestavu postavenou okolo kapitána Aleksiho „allu“ Jalliho.

Kemppi byl součástí ENCE od září 2019, kdy v sestavě nahradil in-game leadera Aleksiho „ Aleksib “ Virolainena. Do dnešního dne o jeden z dost možná nejhorších a nejkontroverznějších transferů historie Counter-Strike: Global Offensive. Z týmu, který byl šest měsíců mezi pěti nejlepšími týmy světa se propadl a od příchodu nové tváře se na pouhé dva týdny podíval do Top 10.

Korunu celému dění v ENCE nasadil rok 2020, na jehož konci zůstal v týmu z původní sestavy pouze Allu. V posledním loňském vydání žebříčku HLTV.org se ENCE nacházeli na hrůzostrašné 69. příčce. 

Pro web yle.fi se Miikka vyjádřil mimojiné ke své budoucnosti. Ta by měla být spojena s jménem Robina „flusha“ Rönnquista, trojnásobného šampiona největšího CS:GO turnaje a momentálně volného hráče.

„Chci hrát za jeden z nejlepších týmů světa. Mimojiné chci také sdílet své zkušenosti s mladšími hráči,“ říká Sunny o své budoucnosti. Momentálně je Fin ve fázi jednání s organizacemi, které by vzali sestavu v čele se severskými hvězdami pod svá křídla. Nic však není rozhodnuto.

Sám Flusha v posledních týdnech neskrýval touhu po vedení týmu z pozice IGL. Tuto roli by měl zastávat právě v celku sestaveném se Sunnym. „Chce vést tým a má obrovské zkušenosti, což bude pro tým jen a jen prospěšné,“ těší bývalého reprezentanta ENCE či mousesports.

Související články