Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Spekulace potvrzeny. Valve přiznalo, že do trusted CS:GO zápasů pouštělo i cheatery

Kateřina Sauerstromová
3. 5. 2021 14:10 Sdílej:

Hráči již dlouho hovořili o tom, že se v zápasech podezřele často objevují cheateři. Vývojáři problém údajně opravili v poslední aktualizaci a předchozí domněnky hráčů potvrdili.

Cheateři bohužel neodmyslitelně patří ke všem online hrám, CS:GO se nicméně v poslední době stalo kvůli jejich počtu nehratelné. Problém dosáhl takových rozměrů, že na něj začali upozorňovat i vlivné osobnost světa CS:GO. Většina her byla plná spin bot uživatelů, wall hackerů a dalších pokročilých cheatů, které činily i příležitostné hry nezábavné. Vývojáři konečně zareagovali na stížnosti a veřejně přiznali, co problém způsobilo.

Na problém jako jeden z prvních upozornil komentátor Counter-Striku Harry „JustHarry“ Russel, který narazil na cheatery v několika zápasech za sebou.

I přes to, že vývojáři údajně celý problém opravili, nedá se očekávat, že najednou většina cheaterů zmizí. Zatímco Valve tvrdí, že „Trust systém“ nefungoval správně pouze v poslední době, hráči na jeho nefunkčnost upozorňují už mnohem delší dobu. Spoustu z nich proto kritizuje strohé vyjádření vývojářů a žádá konkrétnější informace k celému problému.

Slavný youtuber Anomaly bez ostychu zareagoval na tweet vývojářů a ironicky dodal, že to, co Valve nazvalo pouze „špatnými zápasy“ ve skutečnosti znamená narazit na X spin bot uživatelů v řadě.

Komunita bohužel i nadále upozorňuje na to, že se v ranked zápasech stále vyskytuje velké množství podvodníků. Celý problém se zhoršil v roce 2018, kdy se CS:GO stalo „free to play“ hrou. Pro nové hráče je atraktivnější začít s cheaty a tím se rychleji dostat v žebříčku nahoru. Jejich propracované softwary dokáží snadno obelstít nedokonalý anti-cheat společnosti Valve a poctivým hráčům tak ničit herní zážitek.

Valve prezentuje Trust systém na oficiální stránce jasně. „Důvěryhodný režim (trust systém) je pro tvůrce cheatů zanedbatelnou překážkou, nicméně očekáváme, že díky němu budou cheaty odhalovány o něco dříve, jelikož jím vystavěnou překážku nelze překročit omylem, a když už se tak stane, daná aplikace je snadno identifikována.“

Začne opravdový boj proti cheaterům?