Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

S1mple řekl, že je pro něj Valorant až moc snadný. O pár dní později byl jeho účet zabanován

Kateřina Sauerstromová
29. 3. 2021 08:00 Sdílej:

Jeden z nejlepších hráčů Counter-Strike: Global Offensive Oleksandr „s1mple” Kostyliev, měl zabanovaný účet v konkurenční hře Valorant. Čím si to zasloužil?

Dva dny po Valorant streamu s1mple zjistil, že je jeho účet zakázán. Nešťastnou novinku sdílel se svými fanoušky prostřednictvím Twitteru. Dle jeho slov dosáhnul Immortal ranku, následující den se vzbudil a zjistil, že má ban. 

Nikdy nekončící konkurenční boj mezi CS:GO a Valorantem donutil hráče k tomu, aby Riot střílečku sám vyzkoušel. Ke kontroverzním výrokům neměl daleko. O Valorantu se vyjadřoval slovy, že je na něho až moc jednoduchý. S1mple na streamu válcoval své protihráče a předvedl několik skvělých herních momentů. Na otázku, z jakého důvodu ban dostal, ale konkrétní odpověď nepřišla. Fanoušci se nicméně domnívají, že za trestem stojí mnoho nerelevantních reportů.

Soupeřům udělil nespočet famózních AWP zásahů, za což mohl dostat neoprávněný cheater ban, to ovšem nesedí na skutečnost, že byl schopen se do hry dostat. Pravděpodobnějším důvodem trestu je zneužití voice chatu nebo neaktivita během hry. 

S1mple měl možnost se do hry přihlásit, ban mu ale nedovolil participovat v ranked módu. Veřejně oslovil Riot Games s tím, aby mu účet odbanovali, protože „není žádný cheater,” jak sám poznamenal. Vzhledem ke své popularitě dostala celá situace značnou pozornost a vyjádřil se k ní i jeden z vývojářů Valorantu Riley Yurk. Ban byl v následujících hodinách zrušen, proč byl trest ukrajinskému hráči udělen, se ale veřejnost nedozvěděla.

I přesto, že s1mple tvrdil, že je pro něj Valorant až moc snadný, tak mu i přesto věnoval spoustu pozornosti. Vzhledem k rostoucí popularitě Riot střílečky je pravděpodobné, že se hře bude i v budoucnu nějakým způsobem věnovat. Jak sám řekl: „All shooter games are my game”. Jeho slova by se dala volně přeložit tak, že je schopen dominovat v každé FPS hře, čímž zároveň nepřímo vyjádřil zájem i o jiné tituly než CS:GO.

Zdroj: win.gg

Související články