Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Rok českých jedniček aneb jak Sinners ovládli česko-slovenský Counter-Strike

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
27. 1. 2021 21:00 Sdílej:

Roky jsme neviděli česko-slovenský celek složený z tuzemských hráčů, který by dokázal útočit na nejlepší světovou třicítku. To se nyní daří Sinners, kteří zároveň slaví první narozeniny. Jaká byla cesta českých jedniček na vrchol?

Na první triumf nenechali Sinners dlouho čekat. Hned na začátku února cestovala sestava ve složení Hubert „Cannie“ Ludwig, Sebastian „beastik“ Daňo, Jindřich „ZEDKO“ Chyba, Adam „NEOFRAG“ Zouhar a Max „SHOCK“ Kvapil do Švýcarska.

Supreme Masters, turnaj, kterého se mimojiné zúčastnili také Team Moops či Brute, Sinners dokázali vyhrát a krátce po svém zrodu slavili první LAN triumf.

Česká skvadra se následně marně pokoušela o postup na ESL Major do Ria. To je však nemusí nikterak mrzet, jelikož se brazilský turnaj nikdy neuskutečnil.

Předávání prstenů a trofeje Sazka eLEAGUE CS:GO • Foto iSport.cz

Jarní měsíce byly pro esportovou odnož libereckých Bílých Tygrů především ve znamení dvou tuzemských lig a menších evropských turnajů.

Zatímco doma Sinners naprosto dominovali a Sazka eLEAGUE dokonce vyhráli bez ztráty jediné mapy, za hranicemi to tolik neklapalo.

Zřejmě největším úspěchem Sinners na evropské scéně byl vyhraný zápas proti Complexity, tehdy 25. celku světového žebříčku HLTV.org. Po obří bitvě nakonec Češi vyhráli 16:14, v rozhodující BO3 sérii Home Sweet Home 4 však Complexity napodruhé nepřehráli.

Sinners vládli v roce 2020 česko-slovenské scéně • Foto Sinners

Po letní přestávce přijeli Sinners v ne úplně ideální herní pohodě. V obou tuzemských ligách bodově ztráceli, tento propad byl však jen chvilkový. 

Zanedlouho se opět rozjela nezastavitelná mašina Sinners, která bořila vše, co jí přišlo do cesty. Po finálových sériích proti Enterprise a eSubě se radovali z dalších dvou triumfů a dali všem ostatním jasně najevo, že česko-slovenský Counter-Strike patří liberecké organizaci.

V Evropě se Sinners na chvíli odmlčeli, povětšinou se rvali v kvalifikacích na Flashpoint a IEM či DreamHack turnaje. Nejblíže postupu byli na DreamHack Masters Winter: European Qualifier, kde v Top 8 jen těsně podlehli Endpoint.

Veleúspěšný rok zakončila česká sestava vítězstvím na Mistrovství ČR a dotáhla tak svou domácí neporazitelnost do konce.

Předávání prstenů a trofeje Sazka eLEAGUE CS:GO • Foto iSport.cz

1. prosince 2020 začala nová kapitola Sinners. Po odchodu Huberta „Cannie“ Ludwiga tým posílil Tomáš „oskar“ Šťastný. Legenda českého Counter-Striku se vrátila domů a cíl byl jasný: Evropa.

Při příchodu slavného snipera byli Sinners na 70. příčce světového žebříčku, první meta v podobě Top 30 byla daleko.

Nyní hrají Sinners v novém složení necelé dva měsíce a nejlepší třicítka je daleko blíž, vůbec nejblíž za poslední za poslední tři roky pro CZ/SK CS:GO.

Sinners se parádně předvedli na turnaji Vulkan Fight Series, drželi krok i s týmem na pokraji Top 10 a skončili druzí. Postoupili na European Development Championship, nebýt nestabilního internetu jednoho z borců mohli nyní válčit na DreamHack Open January. Předvedli něco nevídaného. Obří posun v krátkém časovém období znamená skvělé 32. místo na žebříčku HLTV.org.

Pokud se bude českým jedničkám dál dařit v podobném stylu, mohli bychom příští rok přát vše nejlepší týmu z nejlepší světové patnáctky.

Související články