Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Rekordní prohra Astralis! Proti ruskému celku zvládli pouze jediné kolo

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
21. 2. 2021 20:50 Sdílej:

Tohle se často nevidí. Že by nejlepší tým v historii Counter-Strike: Global Offensive na jedné mapě inkasoval takový debakl? To nečekal nikdo. Ve finálovém zápase skupiny A si Team Spirit parádně zastříleli, na Dust II povolili dánské skvadře pouhé jediné kolo. Něco, co se podařilo teprve podruhé v historii.

IEM Katowice byly svědkem dalšího památného zápasu. Ve finále upper bracketu skupiny A se proti sobě utkaly dva celky, které v prozatimním průběhu turnaje dohromady ztratily jedinou mapu.

Také vzhledem k postavení na světovém žebříčku byl favorit jasný. Astralis si měli se svým soupeřem poradit. Na první mapě se jim to podařilo, Train vyhrál překvapivě ruský celek.

Ovšem to, co následovalo na Dustu, nikdo nechápal. Na první polovině neprohrál Team Spirit jediné kolo, jejich CT strana byla naprosto bezchybná. V pistolkách byli borci jen několik sekund od historického úspěchu. Nikdy se nestalo, že by dánská pětka nezvítězila ani v jediném kole (1:16 prohráli proti North na DreamHack Masters).

Šestnáctý tým si však rozhodně stěžovat nemůže. Porazil nejlepší tým historie CS:GO, postoupil přímo do semifinále jednoho z největších světových turnajů a bude bojovat o stovky tisíc dolarů.

 

Související články