Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

Recept Enterprise na porážku eSuby: Klidná hlava a fragující hvězdy

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
10. 9. 2020 15:10 Sdílej:

Souboj prvního se sedmým. Na první pohled jednostranná záležitost, realita je jiná. Enterprise v posledním kole přejeli Dark Tigers a ukázali, že soupeři s nimi musí počítat. O motivaci bude postaráno: jako první porazit lídra ligy a poskočit do horní poloviny tabulky. Co potřebují Enterprise k tomu, aby porazili eSubu?

Twist potřebuje parťáky

Matěj "twist" Petráš se v prozatímním pořadí Power Rankings Sazka eLEAGUE CS:GO drží na čtvrtém místě s K/D 1.29 (5. místo K/D celkově).

Enterprise sice vyhráli ve třetím kole proti Dark Tigers, první dva mače však nezvládli. Proti Brute se nedařilo nikomu, v zápase s Entropiq Twist podal na Dustu výborný výkon, ani ten k bodu nestačil. 

Statistický propad mezi Twistem a zbytkem týmu je obří. Vždyť druhý Lukáš "LucasP" Pócsik má K/D 0.92, hned o 0.37 horší. Největším překvapením je propad Davida "forsyy" Bílého, který je ve spodní desítce celé ligy. Pokud však borci naváží na výkon z minulého kola, není pochyb o tom, že se vrátí zpět na vrchol. 

David "forsyy" Bílý • Foto Enterprise

Silná psychika

Sám lídr týmu Dávid "xperrience" Červenec to ve svém rozhovoru zmiňoval: "Prožili jsme mentální reborn."

Proti Brute to v prvním týdnu byla ze strany Enterprise velká mizérie, která se podepsala také na psychice týmu. Podle kapitána celku však šel tým do dalších zápasů s novým elánem a na eSubu si věří. "Esuba není ten intergalaktický tým, jak všichni říkají," nechal se slyšet Xperrience.

Agresivní playe a zdravá drzost ve hře zdobily Ex-Gunrunners v jarním splitu ligy. Pokud získají hráči podobné sebevědomí zpět, budou velkým nebezpečím už v neděli pro eSubu.

Enterprise na bootcampu • Foto Enterprise

Co čekat za mapy?

Enterprise mají v map poolu jasné priority. Třikrát Inferno a dvakrát Dust, jednou se pak podívali na Mirage. Dost možná si proti eSubě odbudou premiéru na nové mapě. "Modrá krev" totiž v každém kole banovala právě Dust a Inferno, dvě nejhranější mapy Enterprise.

Hráči slovenské organizace pak banují Nuke a Train, mapy, na kterých eSuba dokáže zahrát velice kvalitně. 

Nejpravděpodobnější se zdá být dvojice Mirage - Overpass. Vertigo by bylo překvapením, mapa si stále nenašla své místo na česko-slovenské scéně, v Sazka eELEAGUE jsme ji viděli pouze jednou (stejně jako Train a Nuke).

Dust 2 • Foto counter-strike.net

 

Související články