prvni-misto-svetoveho-zebricku-jako-narozeninovy-darek-jak-se-rodila-francouzska-hvezda
Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

První místo světového žebříčku jako narozeninový dárek. Jak se rodila francouzská hvězda?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
16. 11. 2020 16:30 Sdílej:

Před týdnem oslavil dvacáté narozeniny a vládne světovému CS:GO. Franczouský sniper Mathieu "ZywOo" Herbaut nedávno načal třetí rok v Team Vitality a zároveň se s týmem vrátil na vrchol světového žebříčku. Další krok je jasný. Místo si udržet a zařadit se mezi nejlepší hráče historie Counter-Strike: Global Offensive.

Rok se připravoval Mathieu "ZywOo" Herbaut v týmu against All authority na vstup na Tier 1 CS:GO scénu. 17letá hvězda z Francie na sebe opakovaně upozorňovala. V roce 2018, na jehož konci se přidal k Vitality, byl vyhlášen nejlepším FPL hráčem Evropy. Za sebou nechal i krále individuálního skillu Oleksandra "s1mple" Kostylieva!

DreamHack Open Atlanta 2018. První velký test, první LAN turnaj v dresu Vitality. Ukáže se mladý supertalent v klasické formě? Dolehne na něj tíha okamžiku?

Po slušném výkonu na první mapě proti Ghost přišel ZywOo ničitel. Turnaj ukončil s ratingem 1.69 a bylo jasné, že s "novým s1mplem" se musí počítat.

Statistiky ZywOo na velkých turnajích (HLTV.org)
Odehrané mapy 126
Rating 2.0 1.30
K/D Ratio 1.36
ADR 87.0
Zabití 2745
Smrti 2019
HS% 38.0%

Týmové a individuální úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Vitality zvítězili v roce 2019 na EPICENTER a ECS 7, ZywOo byl vyhlášen nejlepším hráčem na obou turnajích. 

Na ESL One Cologne 2019 a DreamHack Masters Malmö 2019 se mu povedlo něco nevídaného. I přesto, že s týmem turnaj neovládl, tak byl vyhlášen MVP soutěže (před ním se to povedlo pouze S1mplovi).

Za své výkony byl poprávu odměněn. V 19 letech se ZywOo stal nejmladším lídrem Top 20 HLTV.org za rok 2019, když předčil druhého S1mpla a třetího Device a navždy se tak zapsal do historie.

 

31. srpna 2020. Team Vitality jdou poprvé na první místo světového žebříčku. Po krátké pauze se na něj v pondělí 9. listopadu vrátili a ZywOo tak ideálně oslavil své dvacáté narozeniny.

Nikdo neví, kde je vrchol tohoto snipera. Pokud však bude předvádět podobně kvalitní a vyrvonané výkony, budeme ještě dlouhé roky pozorovat bitvy ukrajinského a francouzského snipera.

Související články