Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Konec francouzského střelce v OG? NBK podle všeho mezinárodní celek opustí

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
26. 2. 2021 09:39 Sdílej:

Výsledky OG v roce 2021 se dají shrnout jediným slovem - zklamání. Tým, který to na konci loňské sezóny dotáhl až do finále prestižního Flashpoint 2, letos tápe. Na IEM Katowice po dvou výprascích skončili na posledním místě a bylo jasno. Přijde změna.

Obětí špatné formy OG by se měl podle francouzského webu vakarm.net stát Nathan „ NBK- “ Schmitt. Důvodem jsou kromě nedostačujících výsledků na cs_summit 7, Blast Premier Spring a IEM Katowice neshody mezi 26letým Francouzem a zbytkem týmu. 

„Problémem u Nathana jsou podle všeho spojené s rozdílným pohledem na to, jak by měl celek hrát,“ stojí v reportu vakarm.net. Druhým žhavým kandidátem na odchod byl Issa „ISSAA“ Murad, který v posledních měsících nepotvrzuje svou roli jednoho z hvězdných playerů a topí se v průměru.

Jordánec je ale podle zákulisních informací oblíbenou osobou mezi svými spoluhráči, kteří se nakonec rozhodli pro odchod zkušeného dvojnásobného Major šampiona. 24letý hráč z Blízkého východu se mimojiné potýká se špatným pingem, koronavirová situace nedovoluje Muradovi přicestovat do Evropy. Dalším plusovým bodem pro Jordánce může být také hype, kterým dokáže na LAN akcích strhnout svůj tým. „ISSA je na LAN takové lepidlo. Přináší spoustu hypu a lépe mu to střílí,“ řekl Aleksi „ Aleksib “ Virolainen během posledního HLTV Confirmed.

Náhradu za Nathana Schmitta by měli OG hledat mezi benchnutými a volnými hráči. Jako jeden z favoritů na zaplnění pozice pátého se nabízí Michał „ MICHU “ Müller, jenž teprve před několika dny opustil potápějící se loď jménem Envy.

Související články