pres-2000-dni-10-titulu-a-finale-majoru-nitr0-opousti-team-liquid
Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

Přes 2000 dní, 10 titulů a finále Majoru. Nitr0 opouští Team Liquid

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
29. 7. 2020 10:15 Sdílej:

V lednu roku 2015 podepsal Team Liquid CS:GO tým. V něm se nacházel také Nick "nitr0" Cannella. V té době nadějný 19letý Američan byl jedním z velkých talentů severoamerické scény. Zřejmě nikdo netušil, že se s ním bude Team Liquid o 2023 dní později bude loučit jako se svou největší legendou a IGL, který dovedl svůj tým k Intel Grand Slamu a finále na Major turnaji.

Začátek TL v Counter-Strike: Global Offensive byl turbulentní. První úspěch přišel náhle, kdy na MLG Majoru v Columbusu vypadli až v semifinále. O tři měsíce později dokonce dokráčeli do finále, kde opět podlehli Brazilcům.

Na vítězství na jednom z největších světových turnajů si museli Liquid počkat až do roku 2019, kdy ovládli iBUYPOWER Masters IV. Ten samý rok vyhráli dalších pět eventů a Intel Grand Slam. V létě se stali nejlepším týmem na světě. Na Majoru přišlo další zklamání a tým šel s formou dolů, v roce 2020 problémy přetrvávaly.

Nitr0vou náhradou je Michael "Grim" Vince. Ten reprezentoval nadějný americký celek Triumph, ve kterém předváděl parádní výkony, což potvrzují i jeho individuální statistiky. Od začátku roku dosáhl na hltv.org parádního 1.31 ratingu a vládl tak svému týmu.

Team Liquid tak pravděpodobně dál povede z role IGL Jake "Stewie2k" Yip. Grim by měl být, co se týče fire power, velkým upgradem. První test by pro novou sestavu měl přijít na DreamHack Open Summer.

Sestava Team Liquid:

Keith " NAF " Markovic  
Jake " Stewie2K " Yip 
Jonathan " EliGE " Jablonowski
Russel " Twistzz " Van Dulken   
Michael " Grim " Wince  
---
Eric " adreN " Hoag (kouč)

 

Související články