Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Pátý dílek Fnatic. 21letý talent posiluje legendární švédskou organizaci

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
13. 1. 2021 06:30 Sdílej:

Jeden příběh končí, další začíná. Fanoušci Fnatic nemohli dlouho smutnit, po odchodu Robina „flusha“ Rönnquista vítají nového člena švédského celku. Stal se jím Jack „Jackinho⁠“ Ström Mattsson.

„Hrát za Fnatic bylo mým snem,” říká Jackinho. „Pamatuju si, jak jsem v roce 2015 sledoval Fnatic vs NiP a říkal si, že jednou chci být na jejich místě. Byla to dlouhá a trnitá cesta. Tohle je teprve začátek,“ těší se další mladá hvězda Fnatic na rok 2021 v dresu švédské organizace.

Tu po svém třetím stintu opustil Flusha, dlouholetá opora, která však poslední ročníky neodehrála v nejlepší formě. „Seňor VAC“, jak se Švédovi přezdívá, se rozhodl pro novou kapitolu své bohaté kariéry a do nové etapy vkročí s Timothym „autimatic“ Tem a Miikkou „suNny“ Kemppim.

Jackinho byl dříve součástí nejedné švédské organizace (Ancient, Red Reserve, Kepsilon), na mezinárodní scéně je však téměř nováčkem.

Na domácí půdě se stal mladý sniper v posledním roce trojnásobným vítězem HLTV.org eventů Doritos Open 2, Svenska Elitserien Spring a Yalla Cup Winter. Na posledním jmenovaném si Jackinho zahrál se známými jmény světové Counter-Strike scény jako Jonas „Lekr0“ Oloffson či Fredrik „REZ“ Sterner.

Proti dalším světoznámým playerům si Jackinho zahraje znovu již v dresu Fnatic, se kterými se pokusí mimojiné kvalifikovat na katowické IEM.

Související články