Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Organizace North končí. FC Kodaň a Nordisk Film opouští esport

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
5. 2. 2021 16:17 Sdílej:

FC Kodaň a Nordisk Film ukončují své působení v esportu, organizace North zaniká. Jako důvod uvádí tým pandemii koronaviru a nedostatek investorů, hráči hledají nové angažmá.

3. ledna 2017 vstoupila do esportu nová organizace. North, esportové dítě FC Kodaň a Nordisk Film, naverbovalo pět severksých vikingů, kteří se rvali ve hře Counter-Strike: Global Offensive.

Nyní, o 1494 dní později, končí organizace North své esportové působení a rozpadá se. Po vrcholu v roce 2017 šla výkonost týmu strmě dolů, velký potenciál byl utopen neschopným managementem.

Zřejmě nejslavnější moment dánské organizace přišel hned na prvním turnaji existence North. Tým ve složení RUBINO, MSL, k0nfig. cajunb a Magisk to dotáhl až do čtvrtfinále ELEAGUE Majoru v Atlantě, kde ani přes neuvěřitelný výkon mladého Magiska nedokázal porazit Virtus.Pro.

V budoucnu se North kvalifikovali na další čtyři Majory, do play off se podívali pouze jednou v Krakově. 

Co se týče Tier 1 turnajů, jediný triumf si připsali na DreamHack Masters Sevilla, kde parádně ve finále přehráli Astralis.

Zpráva hráčů po rozpadu organizace je jasná: jsme motivovaní, chceme hrát a ukázat všem, že máme na to konkurovat těm nejlepším.

Související články