Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

Niko blízko odchodu z FaZe Clan a přestupu do G2, říká HLTV.org

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
26. 10. 2020 09:30 Sdílej:

Nikův bratranec s Hunterovým bratrancem brzy v jednom v týmu? Téma, které již dlouhé týdny hýbe světovou CS:GO scénou. Zdá se, že zvěsti jsou pravdivé a Nikola "NiKo" Kovač opustí FaZe a připojí se k G2 Esports.

Dle reportu hltv.org by měl být NiKo součástí sestavy G2 Esports na BLAST Premier Fall Series, kde se G2 poprvé představí v pondělí 2. listopadu. FaZe, kteří se také turnaje zúčastní, by již měli hledat náhradu za bosenskou hvězdu.

Hráčem, kterého NiKo nahradí, by měl být François "AmaNEk" Delaunay, 27letý Francouz, který je součástí G2 od března 2019.

Samotný NiKo byl součástí FaZe od února 2017. S týmem zvítězil na devíti velkých světových turnajích. Naposledy tomu tak bylo přesně před rokem (nepočítáme-li online turnaje), kdy FaZe překvapivě ovládli Blast Pro Series Copenhagen.

AmaNEk by měl opustit G2 • Foto DreamHack

Jeho nejlepším umístěním na Majoru byla druhá příčka z památného Boston Majoru 2018, kde byli FaZe jasnými favority, ale po heroickém výkonu americké sestavy Cloud9 přišlo zklamání a NiKo společně s Guardianem či Karriganem stále čeká na vysněný pohár z Majoru.

FaZe se od příchodu Markuse "Kjaerbye" Kjærbyeho trápili. Po výhře na IEM XV - New York Europe, kde si FaZe došli v konkurenci top evropských týmů pro první místo, se mělo blýskat na lepší časy. Jenže na dalším turnaji skončili FaZe devátí a pro NiKa šlo podle všeho o poslední turnaj v dresu FaZe.

Potenciální G2 roster:

Kenny "kennyS" Schrub
Nikola "NiKo" Kovač
Nemanja "huNter-" Kovač
Audric "Jackz" Jug
Nemanja "nexa" Isaković

 

 

Související články