Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

Na naší scéně mají na Top 30 tři týmy: Sinners, eSuba a my, říká Fraged ze Sampi

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
13. 10. 2020 21:00 Sdílej:

PLAY OFF CS:GO | Vyřazovací boje se kvapem blíží. Chybět nebude ani třetí nejlepší celek Sampi. AWP hvězda tohoto týmu Dominik "Fraged" Herz si popovídal v rozhovoru s naším komentátorem Michalem "Mishek" Kabelem o druhém splitu či blížícím se play off.

Příprava na jednotlivé zápasy není vůbec jednoduchá. Týmy hrají dvě velké ligy, nyní se k tomu přidal mezinárodní turnaj CEE Champions. „Chodili jsme spíš ze zápasu do zápasu,“ komentoval nabitý kalendář borec ze Sampi.

Ze začátku se Sampi v Sazka eLEAGUE příliš nedařilo. „Chvíli trvalo, než jsme se sehráli. Potom to šlo nahoru. Přestali jsme se tolik soustředit na tu taktickou stránku, začali jsme hrát hlavně na komunikaci a ty základní věci, který nám na naší scéně stačí,“ říkal o změně výsledků.

Řeč přišla samozřejmě také na čtvrtfinálový souboj s Enterprise. „Bude asi hlavně záležet na tom, jak se kluci z Enterprise vyspí,“ smál se Fraged. „Oni dokážou hrát vyrovnaně proti komukoliv a pak další den úplně hrozně,“ vysvětloval. „Individuálně mají silný tým, hodně ale záleží na Forsym, ten je takovej tahoun toho týmu.“ 

Dominik "Fraged" Herz • Foto Jiří Novák/Sazka eLEAGUE

„Nálada v týmu? Ta je teď taková neutrální, prostě je jdeme všechny rozbít,“ těšil se Fraged. „Dodi nás uklidňuje, nehádáme se, atmosféra je taková uklidněná,“ pochvaloval si týmové rozložení jeden z nejlepších českých sniperů.

Nervozitu Fraged necítí. „Já už jsem starej na to, abych cejtil nějak tlak,“ smál se 24letý plejr. „Je to online, takže ten tlak bude i díky tomu o něco menší,“ říká.

Mishek s Fragedem také chválili výkonový posun česko-slovenské scény. „Ta laťka je výš. Je tu víc týmů, které si můžou vzájemně konkurovat. Třeba v Sazka eLEAGUE bych řekl, že výhra Sinners není 100%,“ predikoval Fraged play off. 

„Sinners na to mají,“ řekl Fraged o populárním postavení Top 30 světového žebříčku HLTV.org. „Esuba na to taky má, my bychom museli potrénovat víc a potřebovali bychom na to čas. Tyhle tři týmy bych tam pasoval. Možná ještě Entropiq, ale těm se poslední dobou tolik nedaří,“ neskrýval překvapení sniper Sampi.