Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

Jeden z největších světových turnajů začíná. Kdo získá kolínský triumf?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
17. 8. 2020 12:30 Sdílej:

ESL One Cologne patří neodmyslitelně k světové scéně Counter-Strike: Global Offensive. Několik let už se zde sice nekonají Major turnaje, i tak jde o jeden z nejprestižnějších turnajů pro profesionální hráče. Kdo vyhraje, zapíše se navždy do historie. Letos bohužel se změnami, i tak se máme na co těšit.

Poprvé v historii ESL One Cologne, tedy od roku 2014, se celý turnaj odehraje v turnaj prostředí. Důvodem je koronavirová krize, která i přes velké snažení organizátorů nedovolí zorganizovat turnaj na jednom místě.

Nejvíce táhne evropská část, ve které se objeví sedm z deseti nejlepších týmů světa. Zbylé tři, tedy Evil Geniuses (#3), FURIA (#8) a Team Liquid (#10), se představí v severoamerické soutěži.

Liquid byli v létě 2019 králi CS:GO • Foto estnn.com

V evropském turnaji jsou celky rozdělené do dvou skupin po osmi. První zápasy se odehrají v úterý od 15:00, začínat bude skupina A. Od 18:30 je pak vystřídají borci ze skupiny B. 

Na jaká utkání se hned v prvním kole těšit? Ihned úvodní souboj mezi OG a Ninjas in Pyjamas slibuje vyrovnaný souboj dvou organizací sousedících ve světovém žebříčku. 

Astralis se s novými akvizicemi ukážou proti Fnatic, kterým se podobně jako dánským borcům v posledních měsících příliš nedaří. Ve středu se pak ukáže jediný česko-slovenský zástupce David "frozen" Čerňanský. Mousesports se utkají s Natus Vincere.

Frozen v dresu mousesports • Foto facebook.com/mousesports

Největším favoritem evropského soutěžení jsou BIG. Zástupci německé organizace předvádějí od června letošního roku parádní výkony. Form potvrdili také po hráčské pauze, kdy opanovali DreamHack Open.

Na záda jim budou dýchat francouzské hvězdy z G2 a Vitality, celky, které BIG porazili ve finále DreamHack Masters, resp. cs_summit 6. Kdo vzejde z bojů vítězně budeme vědět po finále, které se koná 30. srpna.

Související články