Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

IEM Katowice kompletní, mousesports na začátek proti Astralis

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
18. 2. 2021 13:18 Sdílej:

Hlavní turnaj IEM Katowice je již v plném proudu a šestnáctka nejlepších celků světa bojuje o více než 20 milionů korun. Na prestižní soutěži nechybí ani mousesports v čele s Davidem „frozen“ Čerňanským, první špíl odehrají proti dánským králům z Astralis. Koho naopak na turnaji neuvidíme?

Mousesports se s novou akvizicí Christopherem „dexter“ Nongem rychle sžívají. V Play-In turnaji si poradili s velmi silnými Complexity a úspěšně tak absolvovali kvalifikaci na jeden z největších turnajů roku.

První překážka nebude rozhodně jednoduchá. V double elimination skupinách se na začátek utkají s Astralis, momentálně druhým týmem světového žebříčku. V druhém zápase čeká světový mix jeden z dvojice Evil Geniuses/Gambit.

V prvním kole náš čeká hned několik velezajímavých soubojů, mezi které rozhodně patří BIG - Heroic, FaZe - Liquid (další bitva Twistzze s bývalým týmem) nebo Natus Vincere - Virtus.Pro (boj CIS regionu).

Poprvé v historii se na katovickém turnaji neukáže organizace fnatic. Švédi v Play-In naprosto propadli, podobný osud potkal také Cloud9 či již zmíněné Complexity.

Mousesports v čele s Frozenem zahájí IEM Katowice proti Astralis • Foto Helena Kristiansson - ESL

Související články