Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Fallen se naštval na své fanoušky, kteří na streamu odsoudili taktiku v podání s1mpla

Kateřina Sauerstromová
6. 4. 2021 11:53 Sdílej:

Během večerního streamu se Gabriel „FalleN“ Toledo zastal Oleksandra „s1mple“ Kostylieva. Fanouškům se nelíbila taktika, kterou s1mple v zápase na Dust 2 předvedl.

FalleN se rozhodl analyzovat zápas ukrajinského hráče v rámci FACEIT Pro League. S1mple hrál mapu Dust 2, když za nepříznivého stavu 8-15 svým spoluhráčům řekl, aby část obsadila A long a jeden šel fingovat B site. V momentě, kdy se jim podařilo zabavit obranu nepřítele, se s1mple rozhodl proběhnout středem se zbraní AWP a překvapit nic netušící protivníky. Někteří sledující FalleNova streamu ale taktiku odsoudili a nazvali ukrajinského hráče „baiterem“. Baiter v překladu označuje hráče, který nechává své spoluhráče zemřít aby sám získal více fragů ve hře. Brazilský sniper se okamžitě vložil do diskuze a Oleksandra se zastal.

„Co je na této taktice špatného? S1mple doslova vstoupil přes dveře na středu a překvapil protivníky s AWP. Nazývat ho baiterem je opravdu špatný vtip,“ řekl FalleN. Hráči CS:GO jsou na označení „baiter“ citlivý. 

S1mple ani FalleN spolu nikdy v oficiálním zápase nehráli, v roce 2018 ale nechybělo mnoho a dvojice spolu mohla reprezentovat stejný celek. FalleNův tehdejší tým MIBR byl blízko k podepsání Oleksandra i jeho spoluhráče z Natus Vincere Egora „flamie“ Vasilyeva. S1mple ale na poslední chvíli z dohody odstoupil, což donutilo i Egora k přerušení jakýkoliv přestupových jednání

Související články