Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Counter-Strike stále s milionem hráčů, podaří se překonat rekord?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
19. 2. 2021 14:05 Sdílej:

Rok 2020 byl z mnoha důvodů výjimečný. Světovou situaci výrazně pocítil také gaming, v tomto případě Counter-Strike: Global Offensive. Lidé byli více doma, nudili se. Hráči, kteří CS:GO roky nezapnuli, se vrátili ke své staré lásce a podle všeho u ní slušná část zůstala.

1 124 553. Takový je podle steamcharts.com nejvyšší letošní počet hráčů souběžně pařících CS:GO. Průměrně pak jde za leden a únor roku 2021 o 740 tisíc gamerů. To jsou čísla, o kterých se mohlo Valve ještě před rokem 2020 jenom zdát.

Lednová čísla nemají daleko od historického rekordu, jenž byl zaznamenán v dubnu 2020. Průměr se vyšplhal na více než 850 tisíc, peak pak dosáhl 1 305 714 hráčů. Dá se předpokládat, že pokud se koronavirová situace ve světe nezlepší, mohl by dubnový rekord padnout. Své dělá také operace Broken Fang, která přitáhla vlnu hráčů na konci minulého roku.

Pro srovnání, na jaře roku 2019 byla hráčská čísla dvakrát menší, v létě roku 2018 pak šlo o téměř půl milionu méně průměrných playerů! Pokud se tak někdo obával, že CS:GO je mrtvé, s radostí ho vyvedeme z omylu. Counter-Strike nikam nedochází, ba naopak.

Hráčská čísla CS:GO se drží nad milionem již čtvrtý měsíc v řadě • Foto steamcharts.com