Česko-slovenská liga  elektronického sportu
counter-strike-global-offensive-prisel-za-dva-mesice-o-pul-milionu-hracu
Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

Counter-Strike: Global Offensive přišel za dva měsíce o půl milionu hráčů

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
30. 6. 2020 10:24 Sdílej:

CS:GO lámalo v první polovině roku rekordy. V březnu byla poprvé pokořena hranice jednoho milionu hráčů v jeden moment. V dubnu vystoupala čísla až na 1,3 milionu plejerů. Od té doby popularita střílečky, která nedávno oslavila 21. narozeniny, upadá. V sobotu 27. června počet jen těsně překročil hranici 800 tisíc, nejnižší od února tohoto roku. Všechny hodnoty jsou převzaty z webu steamcharts.com.

Reklama

Důvodů k poklesu čísel je více. Prvním je samozřejmě ústup koronavirové krize a uvolňování bezpečnostních opatření. Lidé již nemusí být zavření celé dny doma a tráví tak u počítačů méně času. Život se pomalu navrací do starých kolejí a času na hraní tak není mnoho. 

Pokud se podíváme na statistiky z předchozích čtyř let, jedno je jasné. V letních měsících jsou, pochopitelně, lidé více mimo své domovy a to znamená pokles velikosti herní základny. Pouze jednou za poslední čtyři roky tomu bylo jinak. Hodnoty v tabulce jsou rozdílem průměrného počtu hráčů v zimních (říjen-březen) a letních (duben-září) měsících.

2016 +8 728
2017 -9 760
2018 +73 691
2019 +21 526

I ve této statistice byl v dubnu překonán rekord, kdy CS:GO průměrně hrálo 857 tisíc hráčů. V posledním dvou měsících klesl tento počet o 200 tisíc. 

Dalším z důvodů může být také méně časté vydávání updatů, vedoucích ke zlepšení herního zážitku, jakým byl například populární nerf Kriegu.

Související články