Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Co nás naučilo 3. kolo CS:GO? Enterprise a Sampi se zvedají, Levi stálicí eSuby

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
7. 9. 2020 16:50 Sdílej:

Třetí kolo Sazka eLEAGUE CS:GO pořádně promíchalo prozatimní tabulkou. Enterprise se odpíchnuli z posledního místa, na kterém je nahradili eEriness.MARVO. Sinners se prohodili z Dark Tigers, obhájci titulu jsou druzí, Dark Tigers po prohře spadli na páté místo. S čím dalším půjdeme do dalšího kola? 

Potenciál Enterprise je vysoko

První dva zápasy se borcům ze slovenské organizace nevydařili. Bez bodu byli na posledním místě a do zápasu proti Dark Tigers šli v roli mírného outsidera. Dvě jednostranné mapy však ukázaly, jak dobří mohou být bronzoví medailisté z jarního splitu.

O individuálních kvalitách Enterprise nemůže být pochyb, v prvních duelech to však hráči nepotvrzovali. Dark Tigers však poznali pravou sílu Matěje "twist" Petráše, který za 47 kol získal hned 51 killů, což znamená 1,08 K/R. Parádní čísla.

Na první mapě se k Twistovi přidal Lukáš "LucasP" Pócsik s 28 zabitími, na Infernu pak zahrál výborně Tomáš "system" Zemko. 

Enterprise a Brute před vzájemným mačem • Foto Jiří Novák/Sazka eLEAGUE

Levi bojuje o titul MVP

Odehráli jsme sice teprve třetí kolo základní části, i přesto se můžeme bavit o prvním kandidátu na MVP základní části. Lukáš "Levi" Bouřa totiž předvádí neskutečné výkony a drží si tak formu z prvního splitu.

Ve statistice celkových zabití mu patří druhá příčka (125, průměr 20,8 na zápas), podobně si vede v žebříčku K/D (1,45). Co se týče entry killů, drží se Levi na čtvrtém místě spolu s Peterem "wEAMO" Rauchem.

Pokud dokáže Levi podávat podobné výkony, jako v prvních třech kolech, bude jedním z žhavých kandidátů na titul nejlepšího hráče ligy.

Sampi na vzestupu

Také Sampi se po dvou kolech nepohybovali na pozicích, kde bychom je před začátkem Sazka eLEAGUE očekávali. Sedmé místo s jediným bodem vypadalo hrozivě. Jenže eSuba a Sinners jsou dva z nejsilnějších manšaftů ligy. Sampi s erychle oklepali a pomalu stoupají tabulkou. 

Již minulý týden proti Sinners ukázali na Infernu svůj skill a potenciál. Na druhé mapě proti Brute ukázali borci, že fragovat dokáží všichni. Pět zabití mezi prvním a posledním je známkou velké vyrovnanosti v táboru Sampi. Ti nyní po výhře nad Brute poskočili na čtvrtou pozici. 

V příštím kole narazí na eEriness. Proti poslednímu celku by měli vyhrát a teoreticky se mohou vyšvihnout až na první místo.

2. kolo Sazka eLEAGUE CS:GO • Foto Jiří Novák/Sazka eLEAGUE

Související články