Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Cesta na Major: Jaké týmy jsou nejblíže postupu na brazilský turnaj?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
30. 6. 2020 12:30 Sdílej:

Jedenáct týmů z Evropy, pět ze Severní Ameriky a CIS a po jednom z Asie, Jižní Ameriky a Oceánie. Složení příštího Majoru v Counter-Strike: Global Offensive. Postupové příčky se zaplňují. V Americe a Evropě se stále bojuje v rámci cs_summit 6 o RMR body, díky kterým si mohou týmy zajistit místo v Riu. 

Evropa

Na postupující příčky vlétli díky postupu do semifinále cs_summit 6 němečtí BIG a mezinárdoní sestava OG. První tři příčky zajišťující postup mezi Legendy okupují Team Vitality, Astralis a G2 Esports. Největším překvapením jsou dva celky se slovenskými zástupci.

GODSENT Martina "STYKO" Styka jsou na pátém místě a mohou se posunout výhrou v turnaji až na místo druhé. Na druhé straně mousesports s Davidem "frozen" Čerňanským jsou až patnáctí a pokud budou chtít postoupit, budou muset v podzimním turnaji zabojovat.

Evropská tabulka týmů bojujících o Major v Riu • Foto liquipedia.net

Severní Amerika

Americký region nabízí pouhých pět místenek na největší akci roku. První trojka se skládá z Team Liquid, 100 Thieves a Gen.G Esports. Těsně za hranicí postupu jsou Cloud9, kteří mohou na cs_summit 6 navýšit náskok na brazilské MIBR, případně přeskočit FURIA. Nepřítomnost nejlepšího brazilského týmu by byla pro domácí fanoušky velkým zklamáním. 

Týmy ze Severní Ameriky bojují o pět míst • Foto Liquipedia.net

CIS

Ve východní Evropě je situace z nejvyrovnanějších. Mezi Legendami jsou Team Spirit a Natus Vincere. Čtvrté a osmé místo dělí pouhých 605 bodů, které týmy mohou jednoduše nabrat v podzimním turnaji. 

Největší bitva o postup se dá očekávat mezi Nemigou, Hard Legion a Winstrike. Zkušenosti jsou na straně Winstrike, jehož součástí jsou Abay "Hobbit" Khasenov a Vladyslav "bondik" Nechyporchuk. Podzimní turnaj je daleko, formu tak můžeme brát těžko v potaz.

Borci z východu Evropy • Foto liquipedia.net

Zbytek světa

V Asii okupuje první pozici TIGER, těsně za nimi se nachází čínské TYLOO. Renegades vládnou Oceánii, ve hře o postup jsou také ORDER a Ground Zero. BOOM Esports jsou na první příčce v Jižní Americe.

Související články