Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

18letý finský supertalent opouští aktivní sestavu ENCE, vykoná povinnou vojenskou službu

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
17. 11. 2020 16:35 Sdílej:

Největší talent světového CS:GO. I tak byl před dvěma lety označován Jere "sergej" Salo. Finská superstar se zúčastnila dvou vyřazovacích bojů Major turnajů, v Katowicích se dokonce s ENCE dostala do finále. Pod vedením Aleksiho "Aleksib" Virolainenena finský celek šlapal, od jeho odchodu však přetrvávají temné časy.

Za posledních 12 měsíců se ENCE dostali do jediného finále Tier 1 turnajů, když na CS:GO Asia Championships 2019 podlehli v bitvě o titul mousesports. S 1.08 HLTV.org Ratingem šlo o druhý nejlepší výkon v posledním roce.

V posledním měsících šla jeho forma strmě dolů, za poslední tři měsíce zaznamenal v profesionálních zápasech 0.96 K/D. ENCE tak přišli o svou hvězdu a propadli se na 27. místo světového žebříčku.

Často se na veřejnost dostávaly informace o Sergejově nedostatku motivace. Mluvilo se o obřím potenciálu, který z velké části zůstal nevyužitý. 

ENCE na katowickém Majoru v roce 2019 zářili • Foto ESL

Spojení neuspokojivých výsledků, malé motivace a extrémní změny na scéně CS:GO, která přešla výhradně do online prostředí, vedlo k tomu, že 18letý Fin opouští aktivní sestavu ENCE a míří na lavičku.

Času mimo profesionální Counter-Strike scénu využije k vykonání povinné vojenské služby, ke které nastoupí v lednu 2021, a která potrvá šest měsíců. Doufejme, že pauza Sergejovi prospěje a znovu ho uvidíme na serveru v plné síle.

Související články