Článek Zástupce Sazky Vojtěch "Wango" Pres: Chceme pomoci českému esportu na další úroveň

Zástupce Sazky Vojtěch "Wango" Pres: Chceme pomoci českému esportu na další úroveň

njc

31. 8. 2020 09:09

Fanoušci česko-slovenského esportu ho znají především jako komentátora, moderátora či pisálka. V širokém portfoliu tohoto 21letého esportového specialisty nalezneme komentování takových titulů, jakými jsou např. FIFA, Rocket League či Counter-Strike: Global Offensive. Současnou štací Vojtěcha "Wango" Prese je sázková kancelář Sazka, která má do budoucna v esportu velké plány. 

K esportu se dostal Wango přes klasický sport, konkrétně fotbal. Po 12 letech aktivního hraní však vzala fotbalová kariéra za své. Jeden sen však zůstal, a to komentování největšího sportu planety. 

A tomu se nejvíc blíží FIFA. Přes ni se dostal Wango ke Counter-Strike: Global Offensive a dalším esportům. Analyst desk a komentátorské stanoviště nyní vyměnil za pozici za oponou esportu.

Velká propagace esportu na sociální síti LinkedIn a znalosti marketingu zaujali zástupce Sazky a Wango pro ně byl jasnou volbou. Na druhou stranu i Wango byl od začátku rozhodnut se do projektu vrhnout. "Hned od prvního callu mě to nadchlo," dodává.

Hráči Brute v nových dresech • Foto Brute

Sazka se v letošním roce výrazně zapojila do česko-slovenského esportu. Vše začalo titulárním partnerstvím Sazka eLEAGUE, nedávno oznámila spolupráci s Brute. Ti však nebudou posledním týmem, který se rozhodla Sazka podpořit.

"Náš cíl je jasný, chceme pomoci domácí scéně v cestě o krok výš do evropského měřítka na všech úrovních, tedy na úrovni ligy, týmu i hráčů samotných," nechal se slyšet Wango.

Související články