Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Článek

Záchranná ruka pro CS:GO Major? Švédská ministryně svolává jednání

njc
17. 7. 2021 13:00 Sdílej:

Zdálo se, že je vše ztraceno. CS:GO Major se poohlížel po novém hostiteli, Stockholm byl pro esport uzavřený. „Jenže zničehonic zavolala Amanda Lind, švédská ministryně sportu,“ píše web expressen.se. Převrat v diskuzi ohledně švédského Majoru následně potvrdila i organizace Ninjas in Pyjamas, která bude součástí jednání.

Konec června byl pro švédské esportové nadšence plný špatných zpráv. Severská země se těšila na pořádání hned dvou obřích turnajů: The International a PGL CS:GO Majoru. Stockholm měl být středobordem esportového světa, zraky všech fanoušků se měly upnout na skandinávskou metropoli. Jenže švédská vláda rozhodla jinak.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Esport není sport, rozhodlo Švédsko. The International 10 tak musí najít nové místo konání

Esportovci přišli o možnost získat speciální vízum pro sportovce, což by pro většinu hráčů znamenalo konec cesty.

Dota byla nakonec přesunuta do rumunské Bukurešti, okamžitě se začala řešit také budoucnost Counter-Striku. „Není šance, že by se to nepřeložilo,“ měli fanoušci jasno.

Gambit, vítěz Majoru v Krakově • Foto Gambit Esports
.

O necelý měsíc později byla situace nezměněná. Nikdo nevěřil, že by se snad PGL Major odehrál ve Stockholmu.

Jenže za pět minut dvanáct se ozval telefon, na druhé straně již zmiňovaná ministryně sportu Amanda Lind. Ta bude spolu s Ninjas in Pyjamas, Svenska E-sportförbundet (nezisková organizace starající se o vývoj esportu) a PGL jednat o organizování CS:GO Majoru ve Švédsku.

Podívají se nakonec střelci do Stockholmu?