Counter-Strike: Global Offensive Článek Za hvězdu CS:GO chtěli 20 milionů, ale odejde zadarmo. Astralis budují Galácticos

Za hvězdu CS:GO chtěli 20 milionů, ale odejde zadarmo. Astralis budují Galácticos

msl

22. 3. 2020 20:54

Dánský esportový gigant Astralis se rozhodl rozšířit soupisku a na poslední chvíli podepsal Patricka "es3taga" Hansena jako volného hráče s platností od 1. července. Hvězdného hráče CS:GO vyfoukl čínské organizaci FunPlus Phoenix (dále FPX), která se ho chystala angažovat se zbytkem týmu Heroic. Tahanice kolem přestupu dost možná skončí u soudu.

"Podnikáme právní kroky, protože víme a můžeme dokázat, že Astralis jednali ve špatné víře a výrazně ovlivnili prodej týmu Heroic čínské organizaci FPX," uvedl naštvaný Erik Askered, šéf Heroicu.

Ten ještě před pár dny požadoval za es3taga přestupový poplatek ve výši 800 tisíc dolarů (v přepočtu přes 20 milionů korun). Přitom hvězdnému hráči zbývají do konce smlouvy pouhé tři měsíce...

Svůj požadavek měl odeslat právě Astralisu, jehož generální ředitel a zakladatel Nikolaj Nyholm se na es3taga poptával a tuto informaci zveřejnil na Twitteru.

Vzhledem k vysoké požadované částce se Nyholm rozhodl po vzoru fotbalového Bosmanova pravidla zajistit si služby es3taga jinak. A zadarmo. Podepsal s ním smlouvu s platností od 1. července, kdy mu vyprší stávající kontrakt v Heroicu a stane se volným hráčem.

Přestup může zhatit veškeré plány FPX.

Nadupaná "Galácticos" soupiska Astralisu CS:GO:

Nicolai "device" Reedtz
Peter "dupreeh" Rasmussen
Andreas "Xyp9x" Höjsleth
Lukas "gla1ve" Rossander
Emil "Magisk" Reif
Patrick "es3tag" Hansen
---
Danny "zonic" Sörensen (trenér)