Z The International na Sazka eLEAGUE. "Vyhraje eSuba," tipuje SabeRLight-
Dota 2 Článek Z The International na Sazka eLEAGUE. "Vyhraje eSuba," tipuje SabeRLight-

Z The International na Sazka eLEAGUE. "Vyhraje eSuba," tipuje SabeRLight-

Jan Hrušovský

24. 10. 2021 10:34

Na finále Sazka eLEAGUE se na veletrhu For Games představí i jediný český účastník letošního The International v Dotě 2. Jonáš "SabeRLight-" Volek se ukáže ve studiu, kde bude hodnotit a analyzovat hry obou finalistů eSuby a Hippomaniacs. "Bude to vyrovnané, oba týmy jsou kvalitní a je to vrchol české Doty. eSuba má o trochu větší šance," říká SabeRLight a odhaduje, že finále se bude rozhodovat až v páté hře.

Kdo vyhraje Sazka eLEAGUE, bude po dnešku veselejší eSuba nebo Hippomaniacs?
Co jsem potkal hráče, tak eSuba má o trochu větší šance, především díky jejich neuvěřitelnému trenérovi Boomovi. Myslím, že to bude vyrovnané, oba týmy jsou kvalitní a je to vrchol české Doty. Tipuji, že to bude 55:45 pro eSubu.

A půjdeme do pěti her?
Ano. Doufejme, že to bude napínavé až do konce.

Vraťme se ještě k tvojí účasti na The International. Team Undying podlehl hned první den main eventu fnatic 0:1 a tím pro něj skončila cesta v turnaji. Jak hodnotíš tento výsledek a co si z turnaje odneseš?
Doufal jsem, že výsledek bude lepší. Každopádně zážitek to byl naprosto úžasný a moc jsem si to užil. Těším se na další turnaje, na kterých se snad zadaří líp. Z TI si odnesu hromadu zkušeností, které snad využiji, abych vyhrál turnaje v budoucnosti. Kromě toho i spoustu hezkých vzpomínek, hlavně na to, jaké jsme dělali kraviny se spoluhráči.

Jak Valve zvládlo organizaci, protože například Team Spirit si stěžoval na malé hotelové pokoje, na kterých museli hrát a trénovat. Na jednom z videí ukazovali, že hráči mají stoly hned u kuchyňské linky a vedle dřezu. 
Všechno fungovalo v pořádku, myslím, že to zvládli zařídit jak nejlépe mohli s covidem-19 a vším okolo. Tréninkové pokoje byly celkem malé, ale nebyl to konec světa. Team Spirit to spíš myslel jako vtip.

Co tě nyní čeká po The International?
Po návratu z TI se snažím odpočinout si. Nehraju tolik, proto jsem i tady na finále Sazka Eleague. Teď se řeší i změny v sestavách, zatím mi nikdo nenapsal a s klukama z Undying bychom chtěli zůstat spolu. Máme menší problémy, ale není to nic, co by se nedalo vyřešit. Také doufáme, že v severoamerickém regionu nebude taková konkurence, protože tým Quincy Crew se rozpadl. Vzniknou z toho nové týmy, ale ty nebudou tak kvalitní, my nyní budeme zkušenější.

Sestava Team Undying bude stejná? U vás nedojde ke změně?
Ano, jen nebudeme pokračovat s Febbym. Máme MoonMeandera a DuBu, kteří jsou oba kapitáni sami o sobě a kouče jsme vzali především na TI, abychom získali nové nápady a taktiky, ale to teď není potřeba.

Ty menší problémy se týkají čeho? Je to problém spíše herního charakteru, nebo si nesedíte jako lidi?
Trochu to drhne mezi mnou a Brylem a Brylem s DuBou. Ale pracujeme na tom, je to spíš komunikační problém a to byl možná i důvod, proč jsme prohráli na TI s fnatic, protože atmosféra nebyla dobrá. Je to ale něco, co můžeme zlepšit a doufáme, že to zlepšíme.

Od koho čekáš, že by mohla přijít nabídka?
Přemýšlel jsem o to, že kdyby mi tier 1 evropský tým nabídl místo, tak bych o tom přemýšlel. To jsem řekl i klukům z Undying. Hrát z Evropy do Ameriky není zdravý, jednu sezónu jsem to hecnul, ale dělat to dlouhodobě nejde.  To je hlavní důvod, proč bych přemýšlel nad přesunem do Evropy. A kdo by mi mohl nabídnout místo? Co vím, tak OG se teď rozpadají a mění hráče.

Jak se po účasti a finančním příjmu změní Team Undying jako organizace?
To je naše organizace, my jako hráči ji vedeme. TI prize cut šel jen pro nás. Do budoucna jsme uvažovali, že pokud bychom byli úspěšní a dařilo se nám, tak můžeme následovat OG, protože si rozumíme a založili bychom tým podobně jako OG. Shánění partnerů má na starosti náš manažer Peter Anders a ten odvádí dost dobrou práci.

Související články