Word.exe aneb jak jediný hráč zničil reputaci celé své země
Counter-Strike: Global Offensive Článek Word.exe aneb jak jediný hráč zničil reputaci celé své země

Word.exe aneb jak jediný hráč zničil reputaci celé své země

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

13. 5. 2020 09:50

Nikhil "forsaken" Kumawat. Mnozí fanoušci Counter-Strike: Global Offensive znají jméno tohoto indického hráče. V minulosti byl již jednou usvědčen z cheatování. Byl součástí OpTic India, týmu, který měl reprezentovat indickou scénu na mezinárodní úrovni. Byl to soubor toho nejlepšího, co mohla India nabídnout. Pak ale přišel turnaj eXTREMESLAND ZOWIE Asia.

Celá indická scéna stála za OpTic India. Měli být průkopníky, pomoci Indii dostat se do povědomí světového Counter Striku. Od začátku se jim dařilo, v Indii byli nejlepší, kvalifikovali se na první mezinárodní turnaj. Bojovali s nejlepšími týmy z Asie. 

Soutěž pro ně nezačala dobře. První mač jasně prohráli, další museli vyhrát, aby měli šanci na postup. Osudová hra se odehrála proti vietnamskému týmu Revolution. Inferno skončilo ve prospěch indického týmu. Na řadu přišla Cache a začátek konce indického CS:GO.

Druhé kolo, retake. Kumawat bez helmy pomáhá svým spoluhráčům a nastává první podezřelý moment zápasu. Cheaty byly naprogramovány na eliminaci aim punche a Kumawat po zabití nepřítele zničehonic namířil na zem. 

4. kolo a zde se ukázaly cheaty v plné parádě. Kumawatův crosshair zůstal po celou dobu spreje na stejném místě těla skákajícího nepřítele, něco, čeho nejsou ani ti nejlepší hráči na světě schopní. 

Za stavu 4:3 pro OpTic India přišel poslední hřebíček do rakve. Posuďte sami:

Admini turnaje pak obklopili Kumawatův počítač, pochopitelně měli podezření, že něco není v pořádku. V moment, kdy našli cheaty uložené na SSD disku, Kumawat se pokusil je smazat. Poté se snažil vysvětlit, že word.exe je soubor, ve kterém má svůj domácí úkol do školy, který musel další den odevzdat. Samozřejmě to mělo daleko od pravdy. 

Tým byl okamžitě z turnaje vyloučen, Kumawat dostal na pět let ban a tým OpTic India byl rozpuštěn. Reputace indické CS:GO scény byla výrazně pošramocena. Dost možná se nikdy nedočkáme dalšího profesionálního indického týmu.