Sazka eLEAGUE Článek

WL #8: AC Sparta Esports v čele s TheJohnym v E1, Entropiq trojnásobně 28-2

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
8. 12. 2020 18:00 Sdílej:

Další víkendová liga, další početné české zastoupení ve vyšších divizích. Osmý týden se nejlépe vydařil sparťanům, zahanbit se nenechaly ani nové posily Entropiq. Nejblíže perfektní víkendovce byl Lukáš „T9Laky“ Pour, bohužel skončil jen těsně pod vrcholem.

Po pěti týdnech opět vidíme čtyřnásobné sparťanské zastoupení v Elite 1. Jakub „JamesBony“ Němec a Jan „TheJohny“ Hradil prolomily smůlu posledních víkendovek a spolu s Janem „Emerickson“ Krupičkou a Martinem „Caster“ Štěpánem se zařídili o 100% sparťanský úspěch.

JamesBonymu se tak vyplatila změna taktiky a menší obměna sestavy. „Posílil jsem o Courtoise a Bruno Fernandese. Několik změn proběhlo také v taktice,“ říkal sparťanský borec před úspěšnou WL.

Parádně se dařilo také zástupcům Entropiq. Nové posily Owen „Venny“ Venn a Akima „Fully“ Byron skončili na shodném skóre 28-2, pro prvního jmenovaného šlo o první víkendovou ligu v černo-zelené a na úspěch nenechal dlouho čekat.

Štěpán „RIIJK“ Sobocki doplnil zahraniční dvojici v Elite 1, o divizi níže se umístil Patrik „Huhnak“ Hornák.

Dvě prohry si připsal také Dominik „Seron“ Čermák, který tak zopakoval výsledek z posledních FUT Champs a udržel sérii své organizace, která měla v každé víkendové lize v E1 minimálně jednoho zástupce. „Po velmi náročném víkendu jsem rád, že jsem skončil na 28-2. Není to nejlepší výsledek, ale beru to,“ říká 16letá hvězda Sampi.

O něco hůř se pak vedlo Matěji „Miki“ Mikanovi, který si s výslednou bilancí 25:5 došel pro Elite 2.

Umístění v Elite 1 zopakoval slávistický Martin „Kobby“ Strnad, o jednu výhru si dokonce oproti poslednímu víkendu polepšil. 

Mírným překvapením je pak Elite 3 Jakuba „CptKubajz“ Pudila, který se jen těsně při náročném víkendu vyhnul Gold 1.

O chlup utekli Goldu také oba reprezentanti Sigma esports. Jiří „Ritzy“ Jičínský i Martinu „FCMARTIN“ Hrabinovi vyhráli 23 špílů a ve čtvrtek budou otevírat odměny za Elite 3.

Premiérovou WL odehrál také nový prvoligový tým na české FIFA scéně. Dominik „Domito“ Kličník a Karel „Modri“ Modrák bojovali v osmé víkendové lize v dresu 1.FC Slovácko eSports. Modri nebyl daleko od parádního umístění v Elite 1. „Herně asi nejlepší WL, bohužel nechávat si na neděli finále turnaje a 20 zápasů se moc nevyplatilo, protože za skóre 25-1 totálně došla energie a soustředění,“ mrzí ho.

Domitovi se bohužel nepodařilo dojít do elitní skupiny. „Při rekordu 14:6 se to podařilo vytáhnout na 22:6, bohužel poslední dva zápasy byly totální zmar a bezmoc. Nezbývá nic jiného, než jít dál,“ říká 22letý hráč.

Ze všech nejlepší byl Lukáš „T9Laky“ Pour, jediná výhra dělila českou jedničku od perfektní WL, která se mu naposledy podařila před šesti týdny. Relativně dlouhé čekání pro plzeňského borce.

V Elite 2 pak v plzeňském dresu skončil Michal „DRMi10“ Drastich, Štěpán „Empathy“ Kruťa také dosáhl na Elitu se skóre 23-7.

Shrnutí

AC Sparta Esport:
28-2 TheJohny
27-3 Caster
27-3 JamesBony
27-3 Emerickson

Entropiq:
28-2 Fully
28-2 Venny
28-2 RIIJK
25-5 Huhnak

Sampi:
28-2 Seron
25-5 Miki

SuperSlavia esports:
28-2 Kobby
23-6 Cptkubajz

Sigma esports:
23-7 Ritzy
23-6 FCMARTIN

1.FC Slovácko eSports:
25-4 Modri
22-8 Domito

FCVP Esport:
29-1 Laky
25-5 DRMi10
23-7 Empathy

Související články