Sazka eLEAGUE Článek

WL #5: Seron zpět v Top 200! Slávisté v Elite 1, Emerickson výhru od 30-0

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
17. 11. 2020 12:30 Sdílej:

Měsíc čekal Dominik „Seron“ Čermák na další perfektní víkendovou ligu. Od prvního týdne byl několikrát blízko, nyní se to konečně znovu podařilo, v nynější Fifě tak má zatím pouhé čtyři prohry! Jediný zápas dělil Jana „Emerickson“ Krupičku od jeho první 30-0 WL, zle se nedařilo ani slávistům.

„V nové Fifě se pořád hledám,“ nechal se Seron slyšet v rozhovru po postupu do play off CZC.cz iSport Ligy. Stačil totiž jediný gól a 16letý hráč Sampi se mohl s turnajem loučit již ve skupinové fázi. Naštěstí udržel remízový stav a může se těšit na play off.

V poslední víkendové lize však svá vlastní slova svým gameplayem vyvrátil a se skóre 114:22 nedovolil svým soupeřům jediné vítězství. Zároveň se tak vrátil mezi 200 nejlepších hráčů světa.

Jeho spoluhráč Matěj „Miki“ mIkan víkendovku nedohrál, skončil v Elite 3 s 23 výhrami a 5 prohrami.

Víkendová liga FIFA 21 sparťanům sedí. Emerickson se již tradičně umístil v Elite 1, jediná prohra přišla smolně po penaltách. Sparťanská hvězda tak stále čeká na svou perfektní WL.

Kromě prvního týdne se v nejvyšší elitě umisťuje také Martin „Caster“ Štěpán, o jednu divizi níž skončili Jan „TheJohny“ Hradil a Jakub „JamesBony“ Němec.

Špatně se nevedlo ani borcům z dalšího pražského celku. Jakub „CptKubajz“ Pudil ukázal na CZC.cz iSport Lize svou stoupající formu . Počtvrté za sebou dosáhl na Elite 1 a patří mezi nejkonzistentnější české borce.

Jeho spoluhráči Martinu „Kobby“ Strnadovi se podařil návrat do Elite 1, 27-3 pro slávistického zástupce.

Lukáš „T9Laky“ Pour se poprvé ve FIFA 21 nedostal do Elite 1. „Budu se snažit odehrát víkendovku co nejrychleji, má to pro mě větší význam,“ komentoval skóre 26-4 na svém Instagramu.

Lépe se dařilo Michalu „DRMi10“ Drastichovi, který vyrovnal výkon z minulého týdne. 28-2 pro čtvrtfinalistu CZC.cz iSport Ligy.

Víkendová liga se nevydařila Pavlu „Pikej“ Kailovi a Štěpánu „Empathy“ Kruťovi, oba skončili v Gold 1.

Štěpán „RIIJK“ Sobocki odehrával drtivou většinu svých zápasů v noci z neděle na pondělí, na jeho formě to však nebylo znát. Výborný výkon 28-2, s týmem však pořád není 100% spokojený. „Pogba stále zůstává jako největší problém, potřeboval bych místo něj nějakou dražší ikonu,“ říká.

Martin „Huhnak“ Hornák nezopakoval 29-1 z minulého týdne. „Vypadl jsem z rytmu, v týmu chyba nebyla,“ byl si vědom svých chyb. 24-6 a cílem do daší víkendové ligy je opět E1. 

Na vysoké umístění dosáhl také Martin „dalas94“ Vujtík, se skóre 27-3 se teplický borec dostal již potřetí ve FIFA 21 do Elite 1. Zlepšil si tak náladu po nepovedené skupině CZC.cz iSport Ligy, kde byl jediný bod od postupu.

Také olomoucká Sigma měla své zastoupení v nejvyšší divizi. Jiří „Ritzy“ Jičínský zaznamenal nejlepší výsledek v nejnovějším ročníku FIFA a získal titul verified!

O něco hůř se dařilo 14letému talentu Martinu „FCMARTIN“ Hrabinovi, který prohrál pětkrát a ve čtvrtek se může těšit na odměny za Elite 2.

Související články