Winter Cup zná první finalisty! eSuba v novém složení si jde pro titul, DNE srazila 3:1
Článek Winter Cup zná první finalisty! eSuba v novém složení si jde pro titul, DNE srazila 3:1

Winter Cup zná první finalisty! eSuba v novém složení si jde pro titul, DNE srazila 3:1

David Randuška

20. 12. 2022 21:22

Pomsta za zimní Hitpoint Masters dokonána! Zápas mezi dvěma týmy, které před Winter Cupem zamíchaly sestavami lépe skončil pro eSubu. Modrokrevní nedovolili Dynamu Eclot výraznější zápletku a ovládli první semifinále turnaje 3:1. Dany a spol. jsou tak jediný krok od stotisícové odměny.

V semifinále Winter Cupu došlo na další bitvu dvou tradičních rivalů. Při absenci Entropiq se z palety týmu z Hitpoint Masters nejvíce sázelo právě na eSubu Dynamo Eclot. Osud tomu chtěl, že se obě organizace střetly v semifinále.

Klání bylo opepřené o aktuální změny v sestavách obou celků. Petr "Bobista" Fojtík se představil v modrých barvách a čekal ho první zápas proti bývalému zaměstnavateli. Na druhé straně to byl zas David "Jejky" Jakubec, který dokonal rošádu a šel opačným směrem - z eSuby do pardubické organizace. 

Lepší náladu po úterním večerním duelu bude mít rozhodně prvně jměnovaný. Bobista se připojil v eSubě k Danymu a měli v zádech podporu nových zahraničních akvizicí. První dvě mapy přetavili ve svůj prospěch a očekávalo se, že se nakonec vše stihne během tří her. 

Obrat se Eclotům nepodařil

Jenže Dynamo Eclot ještě neřeklo poslední slovo. Po nesmírně dramatickém průběhu čtvrté mapy získala pardubická organizace svůj první bod a zápletka byla na světě. 

Neměla však dlouhého trvání. eSuba potvrdila, že i po přestavbě kádru bude patřit k tuzemské špičce a porážka s DNE na zimním Masters možná byla jen výjimkou. Vítězný tým z offline finále Hitpointu ve Svitavách si nakonec dokráčel pro vítězství 3:1. 

V Grand Finále Winter Cupu, kde se hraje o pořádný balík v hodnotě 230 tisíc korun, se utkají s vítězem druhého semifinálového matche. V něm SINNERS právě teď bojuje s hvězdným mixem kolem Dreedyho Sajatora. Sledujte jejich bitvu živě na našem twitchi

Související články