washington-redskins-meni-jmeno-kvuli-rasismu-v-madden-nfl-21-si-za-ne-nezahrajeme
Sazka eLEAGUE Novinky

Washington Redskins mění jméno kvůli rasismu, v Madden NFL 21 si za ně nezahrajeme

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
20. 7. 2020 13:42 Sdílej:

Celek amerického fotbalu Washington Redskins se minulý týden rozhodl změnit svůj název a logo. Podle mnohých jde o rasistickou urážku vůči původním obyvatelům Severní Ameriky a po velkém tlaku veřejnosti a hnutí Black Lives Matter se tým rozhodl opustit 87 let staré jméno. EA Sports reaguje a za Washington Redskins si v dalším ročníku NFL Madden 21 nezahrajete.

Roky odolávali Washington Redskins tlaku americké veřejnosti. Některým se neíbil název "Redskins," který je některými vnímán jako rasistická urážka. Vlastník týmu dokonce v roce 2013 prohlásil, že by jméno nikdy neměnil. 

Jenže se píše rok 2020 a věci se mění. Hnutí Black Lives Matter a indiánské organizace velkým dílem přispěla ke změně nejen názvu Redskins, ale také týmového loga. Hlavním důvodem však byl tlak sponzorů Nike, Pepsi a Bank of America.

EA okmažitě reaguje. I přesto, že v posledním z trailerů byl tým Washington Redskins několikrát ukázán, v oficiální hře se 28. srpna neobjeví.

Změny se budou týkat audia, komentování, grafik či nápisů na stadionech. Do doby, než bude rozhodnuto o novém názvu a logo, bude celek ve hře pouze jako "Washington."