Vyhrál titul v Katovicích, ale je bez angažmá. Kam zamíří JKS?
Counter-Strike: Global Offensive Článek Vyhrál titul v Katovicích, ale je bez angažmá. Kam zamíří JKS?

Vyhrál titul v Katovicích, ale je bez angažmá. Kam zamíří JKS?

Jan Hrušovský

4. 3. 2022 12:00

Byl to nejsilnější příběh IEM Katovice 2022. Justin "jks" Savage se jen několik dní před startem CS:GO turnaje dozvěděl, že ho chce tým FaZe, aby v zápasech play-in fáze nahradil nemocného Robina "ropz" Koola. Jeho výpomoc se ale prodloužila až do finálového zápasu a konce celého turnaje.

Justin "jks" Savage na titul vůbec nemyslel, jeho prvotní motivací bylo pomoci hráčům FaZe v postupu do základní skupiny. Pokud by se to nepovedlo, mohl by být označovaný za hlavního viníka. To se však nestalo a s FaZe si dokráčel až pro titul šampionů IEM Katovice 2022. 

Po turnaji se však cesty obou aktérů rozcházejí. FaZe mají stabilní pětici a jen koronavirus si vyžádal krátkodobou náhradu. JKS je tak opět bez angažmá a nyní bývalý hráč Complexity čeká, jaké se mu otevřou možnosti. 

Zakladatel a šéf amerického týmu Complexity Jason Lake uvedl na Twitteru, že jks chce zůstat a hrát v Evropě. "Doufám, že tento turnaj vzbudil zájem o něj, protože on je stále hvězda a zaslouží si tým," napsal Lake. 

Z tohoto vyjádření se tak dá usuzovat, že jks má v Complexity stále platný kontrakt. To může situaci komplikovat, protože americký tým bude požadovat odstupné. To by však nemuselo být příliš vysoké, pro Complexity nedává smysl platit hráče, kterého nechce.

"Kdo chce, můžete mě kontaktovat, jsem na Twitteru. Čekám, co se stane," řekl jks reportérům po vítězném finále v Katovicích. 

Mezitím si rozjelo kolo spekulací, kam by mohl australský střelec zamířit. Nejčastěji se zmiňují týmy OG, ENCE či fnatic. Nabízí se však i například mužstvo MOUZ se Slovákem Davidem "frozen" Čerňanským, které nemá dobrý start do letošní sezóny.

Související články