Vtipkoval na účet Vejrgangovy matky, dostal ban a ukončil kariéru
Článek Vtipkoval na účet Vejrgangovy matky, dostal ban a ukončil kariéru

Vtipkoval na účet Vejrgangovy matky, dostal ban a ukončil kariéru

njc

23. 1. 2021 16:28

Harry Hesketh patří mezi nejznámější FIFA profíky světa. Nyní již bývalý hráč Fnatic narazil při jedné z předešlých víkendových lig během svého streamu na Anderse Vejrganga. Byl tradičně v dobré náladě, něco málo vypito, prohra byla jasná. Jeden z Heskethových vtípků mířil nepřímo na matku 14letého Vejrganga. To se očividně nelíbilo EA Sports a hráč v černo-oranžové byl zabanován.

Esportovci dostávají bany z různých důvodů. Někteří cheatují, další sází. Možností je mnoho. Ban Harryho Hesketha je však první svého druhu.

Vtipy na účet rodinných účastníků ostatních hráčů nejsou v gamingu ničím neobvyklým či novým. Takových žertů je plný internet, jen těžko tak předpokládat, že by za něco podobného mohl být zabanovaný profesionální esportový hráč.

Hesketh zavtipkoval na účet Vejrgangovy matky, za incident se následně okamžitě omluvil, po rozhovoru s Andersovým managmentem se zdála být celá situace vyřešená. Sám Angličan během vysílání bránil dánskou superstar a vyhazoval diváky, kteří ji atakovali.

EA Sports po Harryho streamu taktéž kontaktovali management dánského playera s otázkou, zda nechtějí zahájit vyšetřování proti Harrymu. Odpověď byla jasná: ne.

I přes to všechno udělili EA Sports jednomu z nejpopulárnějších a nejpozitivnějších streamerů FIFA scény krátkodobý ban na jednu EA kvalifikaci.

Reakce britského hráče? Ukončení profesionální kariéry a přechod ke streamování a tvoření FIFA contentu. „Nechápu to. Hráči, kteří byli rasističtí, dostali stejný trest jako já za jeden nevhodný vtip o něčí matce,“ říká Hesketh ve svém reakčním videu. „V této době chci hlavně bavit své publikum. Chci být volný, nehodlám se omezovat,“ zdůvodňoval Harry své rozhodnutí. 

Související články