Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

VIDEO: Vila s bazénem. Tady se připravuje eSuba: Chceme být nejlepší

pav
11. 8. 2020 01:52 Sdílej:

V jarním splitu Sazka eLEAGUE CS:GO se eSuba ze začátku trápila, ovšem v play off sahala po nejvyšší příčce. Ta nakonec nevyšla, první místo brali Sinners. Nejstarší česká esportová organizace je ale na podzim chce z trůnu sesadit. To jasně vyhlásil jeden z hráčů Dominik "blogg1s" Janita v rozhovoru s komentátorem Michalem „Mishek“ Kabelem při návštěvě gaming housu eSuby.

První část historicky prvního ročníku Sazka eLEAGUE nezačala eSuba dobře. „Ve skupinové fázi jsme neměli formu, postoupili jsme ze šestého místa a všichni nás odsoudili. Ale v play off jsme ukázali, že máme na to konkurovat nejlepším týmům,“ sdělil Janita alias blogg1s. „Krásné druhé místo, finále mohlo dopadnout trochu lépe, ale stává se. A další sezonu si jdeme pro Sinners!“ vyhlásil.

Jízda eSuby ukázala, že i v esportu platí klišé z tradičních sportů – základní část a play off jsou dvě úplně rozdílné věci! „V dubnu jsme měli trošku horší období, ztratili jsme s papírově slabšími týmy a to se nám nevyplatilo. Ale v play off je nová hra, nový mindset. Jak už o něco jde, tak se ukazuje naše síla,“ vysvětlil Blogg1s.

Tým eSuby je česko-slovenský, od vypuknutí pandemie koronaviru se dlouho nemohl sejít v kompletním složení jinak než online. „Jak byla korona, Slováci nemohli do Česka, to bylo komplikované. Teď jsme se konečně viděli, měli teambuilding, ale ještě nás čeká bootcamp, kde potrénujeme,“ řekl Janita.

Sazka eLEAGUE měla sice v létě pauzu, eSuba ale rozhodně ne, její hráči trénovali de facto pořád.

„Hráli jsme 26 dní v měsíci, to nebylo úplně ideální,“ sdělil Janita. „Ale držíme se plánu, že chceme hrát co nejvíc a posunout se dále.“

eSubou prošla již řada kvalitních hráčů. • Foto Jiří Novák

CS:GO tým eSuby sází na společnou práci spíš než na samostatné tréninky. Janita popsal, jak vypadá jejich klasický den: „Potkáme se ve 14:00 na Teamspeaku, projdeme si mapu. Pak nás čeká čtyři pět hodin hraní zápasů a potom nějaký individuál. Ale večer se chceme spíš odreagovat, protože se snažíme co nejvíce hrát s týmem. Individuálně trénuju jen hodinku, dvě. Večer odpočívám u Netflixu, v našem gaming housu využíváme i bazén.“

Pár týdnů před začátkem druhého splitu je před eSubou jasný cíl, sesadit Sinners z trůnu. „První krůček bude dostat se do play off, ale nebudu tajit to, že náš cíl je tady být jedničkou. Nespokojíme se s tím být dvojka!“ vyhlásil jasně Janita.

Související články