VIDEO: TOP 5 nejlepších ročníků FIFA. Který fotbálek jsi hrál nejradši?
Článek VIDEO: TOP 5 nejlepších ročníků FIFA. Který fotbálek jsi hrál nejradši?

VIDEO: TOP 5 nejlepších ročníků FIFA. Který fotbálek jsi hrál nejradši?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

14. 5. 2020 18:00

Od roku 1993 vychází každý rok nejpopulárnější fotbalový simulátor na světě – FIFA. Od prvního ročníku FIFA International Soccer uběhlo již přes 26 let. Hra se pochopitelně změnila k nepoznání. Romária vystřídal Neymar, hra jede na víc než deset pixelů a mechanika hry obrovsky postoupila vpřed. Kterou jsi měl nejradši?

1) FIFA 12 

Na prvním místě se v našem žebříčku umístila legendární FIFA 12. Ročník, kdy prožil Ultimate Team dost možná největší boom. Celkem 6,7 milionů hráčů hrálo FUT, který se stal nejpopulárnějším módem celé hry. 

Největší revolucí prošlo bránění. Nový impact mód přinesl spoustu zábavných glitchů a akrobatických představení. Výborný soundtrack pomohl hře vyškrábat se na vrchní příčku našeho žebříčku. 

2) FIFA 13

Parádní kariérní mód, přehledné menu, a již klasicky, super soundtrack. Všechno na svém místě. 

V kariérním módu bylo vše jednodušší. Většinu lidí nezajímají zdlouhavá vyjednávání a hodinové hledání. Chtějí hrát. A to nám FIFA 13 povolila i s kvalitními transfery i scoutingem. Do FUT byl přidán zbrusu nový Season Mode. Také graficky se FIFA opět zvedla o level výš. 

3) FIFA 07

Ročník 07 přinesl mnoho nového. Jako první samozřejmě grafické zlepšení v porovnání s Fifou 06. Ve hře se poprvé ukázal plnohodnotný Manager Mode. Konečně jsme tak mohli sestavit náš snový tým a vyhrávat s ním trofeje. 

Hraní online se stalo přijatelnějším, pořád samozřejmě mělo svoje mouchy, jenže zde byly jasně viditelná zlepšení. Ta se ukázala i na interface a gameplayi, který dotahoval v té době realističtější PES. 

4) FIFA 15

FIFA 14 na steroidech. Přišli jsme o WC Mode, jenže FUT prošel dalšími zlepšeními a kariérní mód byl jeden z nejlepších v historii. Hra byla celkově rychlejší a hráči museli vynaložit více úsilí na skórování branek.

Zlepšený gameplay oproti Fifě 14, přehlednější grafika. A ruku na srdce. Soundtrack Fify 15 byl parádní. Sunshine od Teddybears stále patří mezi naše nejoblíbenější tracky ze všech FIFA her. Kwabs a jeho „Walk?“ Husí kůže. 

5) FIFA 14

Běžíte na křídlo, na hrotu před bránou čeká na centr Zlatan Ibrahimovič. Hlavička, gól. Sebehorší hráč měl příležitost v tomto ročníku Fify skórovat jen díky rychlému křídlu a obru na hrotu. 

Jenže co se týče zábavy, kterou nabídl FIFA Ultimate Team, nemohli jsme tento ročník z Top 5 vynechat. Skladba týmů byla takřka neomezená, a hratelnost byla na vysoké úrovni. Plus byly nově přidány do hry legendy. 

Součástí FIFA 14 bylo také Mistrovství světa v Brazílii. V módu jste mohli stavět týmy stávající z hráčů hrajících na turnaji desetiletí. FIFA 14 přinesla spostu dobrých vzpomínek. 


NEPŘEHLÉDNĚTE: 
FIFA 21 režim kariéry: Nové koncepty a velké změny, po kterých každý toužíme
Proč by PES 2021 letos mohl porazit FIFA 21. Tuhý boj fotbalistů: nový engine?
Vrátí se Juventus do FIFA 21? Už nechceme Cristiana Ronalda v Piemonte Calcio

Související články