VIDEO: Olofmeister, Boostmeister. Největší skandál historie Majoru
Counter-Strike: Global Offensive Článek VIDEO: Olofmeister, Boostmeister. Největší skandál historie Majoru

VIDEO: Olofmeister, Boostmeister. Největší skandál historie Majoru

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

15. 5. 2020 15:40

Fnatic nebyli v roce 2014 velice oblíbeným týmem. Své soupeře příliš nerespektovali, byli velice sebevědomí, někteří dokonce prohlašovali, že cheatují. DreamHack Winter 2014 byl třetím Major turnajem roku. Fnatic byli hlavními favority a již ve čtvrtfinále narazili na své největší soupeře, francouzské LDLC. 

Overpass byl před svým reworkem považován za CT mapu, jenže Fnatic vyhráli za teroristy pouhá tři kola. Pistolkové kolo vyhráli Francouzi a zdálo se být rozhodnuto. 

V tom se Fnatic rozhodli boost plně využít. Olofmeister viděl polovinu mapy, LDLC o něm nevěděli a jelikož byl Olof za neviditelnou zdí, nemohli na něj ani vystřelit. To to nakonec bylo velice důležité. 

Fnatic předvedli neskutečný comeback a LDLC na třetí mapě porazili 16:13 a vyřadili Francouze z turnaje. 

Strhla se lavina. Jestliže Fnatic nebyli před tímto zápasem oblíbení, nyní byli nesnášení. Někteří z hráčů dokonce přemýšleli o ukončení kariéry. 

Fanoušci požadovali diskvalifikaci Fnatic. Admini turnaje se po odehrání mače odebrali k demu a zkoumali, jestli byl boost opravdu ilegálním. 

Pixelwalking, který byl použit k tomuto boostu, nebyl na turnaji zakázaný. Problémem bylo, že Olofmeister byl při boostu za neviditelnou zdí, skrz kterou nebylo možno střílet. 

Jenže Fnatic nebyli jediní, kteří podobný boost použili. LDLC našli boost, při kterém také nemohli být zastřeleni. Jenže jejich boost byl mnohem horší, než ten Švédů, tudíž nebyl pro mnohé tolik kontroverzní. Ve videu můžete vidět boost LDLC v jiném zápase.

Admini došli k rozhodnutí, že druhá polovina zápasu se odehraje další den. To se nakonec neuskutečnilo. Fnatic zápas vzdali a i přesto, že oba týmy použily zakázaný boost, Švédi z celé situace vyšli daleko hůř. Celá CS:GO komunita byla proti nim. 

Fnatic naštěstí zůstali pohromadě, a v roce 2015 vyhráli dva Majory a stali se jedním z nejlepších týmů v historii CS:GO. 

Související články