Sazka eLEAGUE Counter-Strike: Global Offensive Novinky

VIDEO: Navštívili jsme luxusní sídlo Brute. Rozhovor s Bárou i ve vířivce!

pav
4. 8. 2020 04:40 Sdílej:

Herní místnost, kanceláře, natáčecí studia, ale také terasa s výhledem na Prahu a vířivkou. Esportový tým Brute se o své hráče perfektně stará a postavil jim gaming house, který se vyrovná zázemím světových esportových gigantů. Domov jedné z nejlepších českých organizací jsme navštívili a zjistili, jak v něm gameři trénují i relaxují.

Tým Sazka eLEAGUE v čele s krásnou moderátorkou Bárou navštívil gaming house celku Brute s cílem nahlédnout do nově poskládané CS:GO sekce. K mikrofonu v bohatě vybavené herní místnosti usedl Jan „BLUEE“ Škaloud, jeden z noviců, který se k Brute oficiálně přidal v polovině července.

Bára a BLUEE v parádní vířivce na terase týmu Brute. A ten výhled! • Foto Filip Štěrba/Brute

Škaloudovi je teprve třiadvacet, Counter Striku se ale věnuje už sedm let. Málem z něj byl fotbalista, jenže ne zrovna kvalitní kolektiv v rodném městě ho nakonec ze hřiště přesunul k počítači a stal se z něj esportový profík. Jak vypadá jeho obvyklý den?

„V devět ráno vstávám, v deset začínáme analyzovat zápasy nás i ostatních týmů. To nám zabere tak tři hodiny. Pak máme tři až čtyři hodiny pauzu, v pět začínáme trénovat. Celkově nám to zabere sedm hodin týmově, individuálně ještě přidávám další dvě,“ popsal BLUEE, že denně věnuje CS:GO devět hodin času.

REPORTÁŽ Z GAMING HOUSE BRUTE:

Celé pětici hráčů, která populární hru v barvách Brute hraje, se každý den věnuje i trenér Milan „Pepik“ Musil. „Říkám jim, co bylo špatně, ale snažím se je vést k tomu, aby se sami zlepšovali a přemýšleli o tom, jak řešit problémy,“ vykládal před kamerou iSport.cz a Sazka eLEAGUE a ukázal, jak s hráči detailně rozebírá situace.

„Kluci poslouchají, mám jejich respekt. Jen musím všechno opakovat, jinak to z hlavy vypadne,“ usmíval se kouč.

Tým Brute si zakládá na tom, aby jeho hráči byli v naprosté pohodě a skvělé kondici. Od počítače si tak mohou odskočit do bohatě vybavené posilovny. „Na každé ráno máme fitness plán na půl hodiny. Součástí je i cvičení doma, trenér každému hráči dělá i individuální jídelníček,“ vysvětluje Škaloud, jak důležitá je pro Brute dobrá forma hráčů.

Reportérka Sazka eLEAGUE Bára s hráčem BLUEE. • Foto Filip Štěrba/Brute

Tělo i mysl po náročném dni mohou esportovci zrelaxovat ve vířivce s krásným výhledem na Prahu. Tenhle bonus celého gaming housu byl moc lákavý na to, abychom ho na závěr rozhovoru nevyužili.

„Tenhle týden máme zrovna domluvený týmový sraz, tak tu budeme utužovat vztahy,“ usmíval se BLUEE naložený v bublající vodě. Když zrovna nevyužívá zázemí Brute, chodí prý s kamarády na procházky v rodném městě. Po devítihodinové „šichtě“ před zářím monitorem je určitě dobré si takhle pročistit hlavu.

Související články