Článek VIDEO: Království Sampi. Jankto ukázal Báře esportové sídlo za 30 milionů

VIDEO: Království Sampi. Jankto ukázal Báře esportové sídlo za 30 milionů

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

27. 8. 2020 03:00

Herní místnost, obří zahrada či posilovna. Tuchoměřická vila týmu Sampi nabízí perfektní zázemí pro profesionální esportovce. S vybavením stála 30 milionů korun. „Ale o hráče je perfektně postaráno,“ pochvaluje si majitel organizace Jakub Jankto. Čtyřiadvacetiletý fotbalový reprezentant se v mládí věnoval Fifě, nakonec dal přednost fotbalu. Díky Sampi spojil obě vášně a svým borcům nyní poskytuje nadstandardní podmínky.

Před dvěma lety se stal Jakub Jankto jedním z prvních českých sportovců, kteří se zapojili do esportu. V roce 2018 založil Sampi, organizaci pojmenovanou po svém zakladateli. Od šesti letech totiž Janktovi nikdo z přátel neřekne jinak než „Sampi“.  Z fotbalové přezdívky se stal tým, který míří na vrchol česko-slovenské scény.

I díky svému fotbalovému pozadí Jankto dbá na zdraví všech svých svěřenců. Fast food nemá u stolu místo, hráčům je servírována kvalitní strava. „Máme i vlastního kuchaře,“ zdůrazňuje.

Jakub Jankto v gaming housu Sampi. • Foto Michal Beránek SPORT

K udržení fyzické formy zároveň slouží hráčům i prostorná posilovna, kterou organizace postavila v místě, kde se dříve nacházel vnitřní bazén. „Vše je nové. Když kluci mají čas, chodí sem. Po hráčích chceme, aby pro sebe něco dělali a nestrávili pouze veškerý čas za počítačem,“ podotýká Jankto. V tréninku pomáhá poradce, který dohlíží na správnost cviků, čímž předchází riziku zranění. 

Na zahradě nechybí vířivka či fotbalové branky, kde se může hvězda italské Sampdorie udržovat ve formě. 

Součástí gaming housu o rozloze 538 m2 jsou samozřejmě i herní místnosti, ve kterých borci reprezentující Sampi trénují a hrají oficiální zápasy, včetně česko-slovenské ligy Sazka eLEAGUE. Největší z nich mají hráči CS:GO s pěti nadupanými počítači a krásně vymalovanou zdí připomínající úspěchy organizace.

Schodiště je obsypané nasbíranými fotbalovými dresy Jakuba Jankta. • Foto Michal Beránek SPORT

„CS:GO hráči trénují zhruba od jedenácti hodin. Máme tu i taktickou tabuli,“ ukazuje Jankto. „Na ní si ukazujeme určité věci, rozebíráme strategie. Podmínky jsou zkrátka nadstandardní. Mají nejlepší počítače, monitory, internet...“ vyjmenovává.

Zázemí zde najde i FIFA sekce či mladí junioři hrající Fortnite. Ti navštěvuji gaming house a hrají zde za odměnu. Základním požadavkem majitele organizace je totiž dobrý školní prospěch a sportovní aktivita. „Pokud nemají ve škole dobré známky, nemůžou sem chodit. Myslím, že sport a reálný život by měl mít vždycky přednost před tím virtuálním,“ říká Jankto.

To potvrdil ještě v dobách, kdy nastupoval za mládežnický tým Slavie. Čekalo ho derby, největší mač, kterého se může mladý hráč u nás zúčastnit. Ve stejný termín se však odehrávalo také Mistrovství České republiky ve FIFA. Tomu chtěl původně dát Jankto přednost, nakonec se rozhodl pro fotbal. Ve velkém zápase vsítil jednu branku a na další nahrál. „Rozhodl jsem se dobře,“ vzpomíná s úsměvem.

CS:GO tým Sampi můžete sledovat v rámci Sazka eLEAGUE. Tuto neděli se pokusí napravit porážku z úvodního kola proti jarním mistrům ze Sinners.

Související články