Counter-Strike: Global Offensive Článek VIDEO: Esport na zámku! Grilovačka, bazén a CS:GO. Enterprise našli domov

VIDEO: Esport na zámku! Grilovačka, bazén a CS:GO. Enterprise našli domov

njc

17. 8. 2020 06:30

Od začátku roku se česko-slovenská scéna elektronického sportu profesionalizuje. Hráči dostávají platy, trénují v tzv. "gaming housech" a účastní se soustředění. Jedna z nejnovějších tuzemských organizací Enterprise šla na vyšší úroveň. Jejich reprezentanti se na druhý split Sazka eLEAGUE připravují na Zámku Trnová.

Již dávno neplatí, že hráči počítačových her tráví 14 hodin denně za počítačem. Tréninkové porce jsou v dnešní době rozumněji rozdělené a borci se mnohem více věnují týmovým aktivitám. To potvrzují hráči Enterprise. Na Zámku Trnová si užívali parádní letní pohodu. 

Cílem soustředění je utužit vztahy uvnitř celku a lépe se poznat i mimo online hry. Tomu mělo pomoci krásné zámecké prostředí, ve kterém nechybí vnitřní bazén, rozpálený gril či zahrada s jezírkem.

Součástí celého pobytu byl také paintball a hráči předvedli svého soutěžního ducha na závodu motokár. Po náročném dni pak mohli načerpat síly odpočinkem v jedné z deseti ložnic či u partičky kulečníku.

Do druhé části Sazka eLEAGUE CS:GO chybí už jen několik dní, herní příprava tak nemohla chybět. V jarním splitu se plejeři ještě pod záštitou Gunrunners umístili v základní části na druhém místě, v play off si o jednu příčku pohoršili.

Nyní však míří ještě výš. To svými slovy potvrdil Matěj "twist" Petráš: "Řekl bych, že asi nikdo z našeho týmu není spokojený. Určitě jsme chtěli alespoň to druhé místo, které jsme si podle mě zasloužili."

Hráči se mezi sebou již nějaký ten pátek znají, jediným nováčkem je Tomáš "system" Zemko, který se k týmu připojil po konci jarní části ligy. "Po odchodu Dytora jsme k sobě vzali Systema a hodí se k nám úplně perfektně," vychvaluje svého nového spoluhráče David "forsyy" Bílý.

Hráči Enterprise • Foto Enterprise

Samotný Zemko je v novém působišti spokojený: "Zatím to jde dobře, uvidíme, co přinese budoucnost. Organizace se o nás stará na jedničku a všechny naše případné problémy vyřeší ihned."

Cíl Enterprise je jasný. "Chceme se dostat do Top 2, první místo by byla třešnička na dortu," hlásí před nedělním začátkem ligy lídr týmu Dávid "xperrience" Červenec. 

Zda dosáhnou na ty nejvyšší pozice v Sazka eLEAGUE, budete moci sledovat již od neděle 23. srpna, kdy začíná druhý split ligy v Counter-Strike: Global Offensive. Všechny zápasy se budou vysílat živě na Twitch kanále Sazka eLEAGUE a také na jejím Facebooku.

Související články