Velké změny v nové FIFA 21: Co očekávají profíci od nového ročníku a co chceme my, smrtelníci?
Článek Velké změny v nové FIFA 21: Co očekávají profíci od nového ročníku a co chceme my, smrtelníci?

Velké změny v nové FIFA 21: Co očekávají profíci od nového ročníku a co chceme my, smrtelníci?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

20. 5. 2020 08:30

FIFA 21 se pomalu blíží. Přibližně čtyři měsíce nás dělí od nového ročníku našeho oblíbeného fotbalového simulátoru. Každý rok jsou fanoušci natěšení, co další hra přinese. Největší důraz se již klasicky klade na FUT a kariérní mód. Jaké změny si přejeme my, ale také profesionálové?

Zrychlení hry

Největším přáním, které se překrývalo u všech profíků, bylo zrychlení hry. „Přál bych si, aby nová FIFA byla svižnější a rychlejší,“ říká Jan „Emerickson“ Krupička. „Ve Fifě 20 je jedním z hlavních klíčů k úspěchu držení míče, což jsem nikdy moc nepraktikoval a hrál spíš rychlý ofenzivní fotbal,“ kvituje Emericksonovi jeho spoluhráč, Jan „The Johny“ Hradil. Michal „DRMi10“ Drastichovi se také nelíbí nejsilnější styl hry: „Novou Fifu bych určitě víc zrychlil a přidal více možností, jak přehrát soupeře, jelikož v tuto chvíli je účinný pouze jeden herní styl a to vyčkávání na chybu soupeře.“

Změna taktik

„Bylo by fajn, kdyby nebyly tolik OP taktiky ingame, tím myslím všichni za balónem. Byl na to menší patch, ale i po tom je to dost op, když to zapnete na pár minut hry,“ měl Dominik „Seron“ Čermák výhrady ohledně taktiky betonování. Podobně nespokojený byl také Štěpán „RIIJK“ Sobocki: „Do toho patche to bylo hrozný, stačilo betonovat a nic jste proti tomu neudělali.“ To by José měl radost...

Česká liga

Virtuální derby nám ukázalo, že i s horšími týmy se dá užít spousta zábavy. Vyhrát s českým týmem Ligu mistrů se vám jinde než ve Fifě nepodaří. Naposledy se objevila kompletní česká liga ve Fifě v roce 2011. Součástí letošního ročníku jsou tři české kluby: AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň. Kdy se dočkáme kompletní soutěže? Pravděpodobně ne dříve než ve FIFA 22.

Online kariérní mód

Mód kariéry je dlouhodobě jedním z nejhranějších ve Fifě, hlavně pro nás, obyčejné hráče. Roky se marně doprošujeme online kariéry, kde bychom mohli soupeřit se svými kamarády o to, kdo bude vyhraje Premier League. Jen si to představte. Hrajete dlouhou sezónu. Poslední zápas rozhodně o vítězi a vy se setkáte se svým největším rivalem v boji na život a na smrt. 

Vytvoření vlastního klubu v kariéře

Také poslední vysněná změna se týče kariéry. Chcete reprezentovat vaší rodnou ves a vyhrát s Hlubočanami anglickou Premier League? To není bohužel v současném ročníku Fify možné. Takové přání rozhodně není nereálné, vždyť například ve Fifě 2007 jste mohli založit svůj tým se svými hráči. Chcete Tondu od vedle ve svém celku? Nebyl problém. 

Související články