Věci, které si v dnešním CS:GO nedokážeme představit. Kde byly tlumiče?
Counter-Strike: Global Offensive Článek Věci, které si v dnešním CS:GO nedokážeme představit. Kde byly tlumiče?

Věci, které si v dnešním CS:GO nedokážeme představit. Kde byly tlumiče?

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

14. 5. 2020 08:45

Od bety ušel Counter-Strike: Global Offensive dlouhou cestu. Grafika, mapy, zbraně. To vše prošlo drastickou změnou. Mnozí z nás by na starší verzi nedali ani ránu. Často se vedou debaty, jestli se CS:GO mění k horšímu, nebo k lepšímu. V článku najdete tři věci, které si v dnešní hře nedokážeme představit, nebo které by nám naopak chyběly. 

1) Molotov 

Molotovův koktejl je nyní nedílnou součástí naší oblíbené střílečky. V předchozích verzích, Counter-Strike 1.6 a Counter-Strike: Source, nebyl oheň přítomný. Krátkou chvíli po vydání v CS:GO přišla vlna protestů. Dva dánští profesionálové,  Mathias „MSL“ Lauridsen a Lukas „gla1ve“ Rossander, dokonce požadovali odstranění molotovu? Proč?

Molotovovy koktejly dávaly větší poškození, zpomalovaly soupeře a nedaly se uhasit dýmovnicí. Valve provedlo potřebné změny a sám Rossander se nechal slyšet, že „molotovy jsou dnes perfektní.“

2) CT, kde jsou tlumiče?

Základní pistole pro obránce, USP-S, nebyla v prvním roce vůbec součástí hry! Jedinou dostupnou základní zbraní byla P2000, kterou nyní používá jen malé procento hráčů. USP-S byla uvedená jakožto součást Arms Deal Updatu, ve kterém přidalo Vavle do CS:GO skiny. Také M4A1-S byla v tomto updatu vydána do hry. Po roční odmlce se tak po CS:S vrátila zbraň do světa Counter-Striku.

3) Bez české stopy

CZ 75 je pistole české výroby. Verze použitá v CS:GO je CZ 75 Automatic, verze upravené CZ 75b. Jako jedna z mála pistolí je k dostání na obou dvou stranách, jak za CT tak T. U teroristů je alternativou pro Tec-9, u obránců pro Five-SeveN. 

Premiéru v CS:GO zažila česká zbraň v únoru roku 2014. Tehdy byla přidána do hry společně s Weapon Case 3.

 

Související články